YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

OZE w gminie Międzyrzec

22 lutego 2016 18:02:44 | autor: redakcja
Do 24 lutego w międzyrzeckim Urzędzie Gminy można składać wnioski o dofinansowanie montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych. Dotychczas wpłynęło 658 wniosków.

Praktycznie wszystkie miasta i gminy zabiegają o pieniądze, które będą dzielone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa Lubelskiego. Chodzi o Odnawialne Źródła Energii czyli instalacje solarne i fotowoltaiczne, kotły na biomasę i pompy ciepła. Dofinansowanie dla gospodarstw domowych może wynieść do 85 procent.

Gmina Międzyrzec w minionym roku skorzystała z końcówki programu PROF. Otrzmała 800 tysięcy złotych. Wystarczyło to na montaż ogniw fotowoltaicznych w 18 gospodarstwach i dwóch szkołach.

Obecnie w Urzędzie Gminy jest już 658 wniosków od osób zainteresowanych OZE. Około 350 dotyczy solarów, ponad 300 fotowoltaiki. Chęć montażu pomp ciepła deklarowało 90 osób, a pieców – 50 osób. Decyzja o zakwalifikowaniu do programu należała będzie do komisji, która odwiedzi każde gospodarstwo i zbada czy instalacja OZE jest w nim zasadna i możliwa do realizacji.

Szczegółowe informacje dla zainteresowanych

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male