YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Panieneczki z Kina Sława

4 czerwca 2018 22:07:50 | autor: redakcja
W serwisie YouTube możemy już obejrzeć efekt kolejnej muzycznej sesji w Kinie Sława. Czekaliśmy na to dosyć długo, bo neofolkowy zespół Panieneczki odwiedził Międzyrzec Podlaski w marcu. Po obejrzeniu teledysku stwierdzamy jednak, że warto było poczekać...

Fot. Panieneczki

Pochodzące z Bydgoszczy neofolkowe Panieneczki od kilku lat pasjonuje historia ziemi kujawskiej. Szeroko pojęte sprawy damsko-męskie oraz zamążpójście, będące głównym tematem zainteresowań niegdysiejszych Kujawianek stały się motywem przewodnim ich debiutanckiej EPki. To także historie o dojrzewaniu i kobiecości... Live sesja została zarejestrowana w Kinie Sława w Międzyrzecu Podlaskim w marcu tego roku.

Tytułowa "Jabłoneczka" to stara kujawska ludowa piosenka. Nagrały ją we własnej aranżacji: Anita Sobiechowska - kontrabas, gitara basowa, syntezatory; Irena Filuś - skrzypce, śpiew; Joanna Glubiak – perkusja; Kate Nürnberg - instrumenty klawiszowe; Małgorzata Żurańska-Wilkowska – śpiew.

Nad nagraniem w Kinie Sława pracowali: reżyseria - Agata Trafalska; zdjęcia - Agata Trafalska, Adam Słomiński, Ola Przytuła; realizacja dźwięku i mix - Michał Przytuła; montaż - Adam Słomiński.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (21 sierpnia 2018 14:28:06) ? O co Ci chodzi człowieku? ;) autor: Gosc
    (15 sierpnia 2018 22:39:18) nie mam konta na fb i nie bede miał. Dla mnie to zjawisko ktorego nie moge pochwalić. dla mnie to 5 gwiazdek autor: gość
    logo male