YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Paprota i Plińska w Galerii ES

18 września 2020 09:37:30 | autor: redakcja
Galeria ES zaprasza w najbliższą sobotę (19 września) na wernisaż wystawy malarstwa dwóch artystek z Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki - Haliny Paproty i Beaty Plińskiej.

Halina Paprota mieszka i pracuje w Międzyrzecu Podlaskim. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. Od 2006 roku uczestniczy w zajęciach malarskich MKMS, na początku prowadzonych przez Krzysztofa Stachurskiego a obecnie Andrzeja Szczerbickiego. Inspiracją jej obrazów jest otaczająca nas natura oraz ginąca architektura. Do ich przedstawienia posługuje się różnymi technikami plastycznymi, głównie akrylem, pastelami i linorytem.

Beata Plińska urodziła się w Międzyrzecu Podlaskim. Zawodowo jest związana z ochroną zdrowia, a w wolnych chwilach maluje. Od siedmiu lat uczestniczy w zajęciach MKMS. Brała udział w licznych plenerach malarskich. Swoje prace prezentowała w ramach wystaw poplenerowych. Uczestniczyła też w XIV Międzyrzeckich Prezentacjach Plastycznych (2016), w roku 2020 prezentowała swoje prace na wystawie „Pejzaż podlaski” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie. W roku 2019 miała miejsce indywidualna wystawa artystki w BCK „Eureka” w Białej Podlaskiej.

Wernisaż rozpocznie się tradycyjnie o godz. 17 (organizatorzy apelują o zabranie ze sobą maseczek). Wystawę będzie można oglądać do 11 października.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male