YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Parafialne rozstania

2 lipca 2019 13:50:12 | autor: redakcja
Tradycyjnie w miesiącach letnich przeprowadzane są zmiany personalne wśród duchowieństwa. Biskup Kazimierz Gurda zdecydował, że w tym roku dotyczyć one będą proboszczów parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim oraz parafii Św. Michała Archanioła w Witorożu.

Pożegnanie Zasłużonego dla Miasta proboszcza parafii p.w. Chrystusa Króla ks. kan. Jerzego Domańskiego oraz poświęcenie wozów strażackich OSP Zawadki (fot. miedzyrzec.info)

W ostatnią niedzielę wierni z parafii Chrystusa Króla uroczyście żegnali ks. kanonika Jerzego Domańskiego, który przechodzi na emeryturę oraz ks. wikariusza Marcina Dąbrowskiego, który został przeniesiony do parafii w Rykach. Była to okazja do uhonorowania ks. kanonika odznaką Zasłużony dla Miasta Międzyrzec Podlaski, przyznaną uchwałą rady miasta na wniosek burmistrza. Odznaczenie wręczył Zbigniew Kot oraz przewodniczący rady Robert Matejek.

Nowym proboszczem w parafii Chrystusa Króla będzie ks. Roman Banasiewicz, który ostatnio sprawował ten urząd w parafii Wohyń. Nowym wikariuszem w międzyrzeckiej parafii zostanie ks. Michał Burdach.

Proboszcza żegnają również wierni z parafii Św. Michała Archanioła w Witorożu. Sprawujący dotychczas ten urząd ks. Jerzy Olędzki obejmie parafię Gęś, a na jego miejsce do Witoroża przeniesie się ks. Krzysztof Chaciński, który był wikariuszem w parafii pw. św. Józefa w Siedlcach.

Do zmiany dojdzie także w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Drelowie. Opuści ją dotychczasowy wikariusz ks. Michał Bieńczyk, który przeprowadzi się do parafii w Kocku. Jego miejsce zajmie ks. Rafał Soćko.

Nowi wikariusze pojawią się w międzyrzeckich parafiach. Z naszym miastem żegna się ks. Tadeusz Olędzki, który został mianowany proboszczem parafii Jabłeczna. Jego miejsce w parafii św. Józefa zajmie ks. Adam Potapczuk, który ostatnio był wikariuszem w Krzesku. Z parafii św. Mikołaja odchodzi ks. Michał Wawerski, który został przeniesiony do parafii w Garwolinie. Jego miejsce zajmie ks. Daniel Sałasiński z parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male