Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
23.4°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Pasmo sukcesów uczniów Ekonomika

12 maja 2024 11:28 | autor: Redakcja/ZSE

Uczniowie ZSE odnoszą sukcesy w konkursach językowych oraz z przedmiotów zawodowych. Mogą się również pochwalić osiągnięciami sportowymi i artystycznymi.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim to szkoła z tradycjami, dbająca o wysoki poziom edukacji, ale też placówka wspierająca pasje i wszechstronne zainteresowania uczniów.

Młodzież z Ekonomika wielokrotnie wykazywała się swoimi zdolnościami i umiejętnościami, zarówno z przedmiotów ogólnokształcących, jak i zawodowych, biorąc udział w licznych konkursach i olimpiadach. Niejednokrotnie uczniowie zajmowali w nich czołowe miejsca. W ostatnim czasie szczególnie mocno zaznaczyli swoje umiejętności językowe.

Halan Karem z klasy 3r został finalistą Olimpiady Języka Niemieckiego. Ostatni etap tej olimpiady odbył się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie Halan był jednym z dwóch finalistów z województwa lubelskiego.

Trzech uczniów zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX” pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Maciej Milewski zajął w tym konkursie drugie miejsce, Szymon Jeruzalski trzecie miejsce, a tuż za podium uplasował się Dawid Śledź. Ci sami uczniowie zostali finalistami konkursu “Faces of America” organizowanego przez UMSC w Lublinie.

W ZSE na wysokim poziomie stoi też kształcenie z przedmiotów zawodowych. Co roku uczniowie odnoszą sukcesy na tym polu, zdobywając indeksy czołowych uczelni w kraju. Tym razem wysokie - piąte miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej zajęła Martyna Koczkodaj.

Mimo wielu zajęć, młodzież z Ekonomika stara się również rozwijać swoje pasje sportowe i artystyczne, tak w szkole, jak i poza nią. W ostatnim czasie drużyna dziewcząt zajęła drugie miejsce, a chłopców czwarte w powiatowym turnieju tenisa stołowego. Licznymi sukcesami w turniejach karate może pochwalić się Martyna Sawczuk z klasy 3l (II i III miejsca w turniejach ogólnopolskich). Natomiast Dominika Bułhak zdobywa laury w konkursach wokalnych, z czego ogromnym sukcesem było III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Francuskiej w Lublinie.

Tak liczne sukcesy wymagają od uczniów pracy i zaangażowania, ale przynoszą olbrzymią satysfakcję, a dla szkoły są nieocenioną wizytówką.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny