Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Patrycja Waszczuk Mistrzynią Europy!!!

10 sierpnia 2019 15:56 | autor: redakcja
Patrycja Waszczuk

Świetne wieści z Bratysławy. Na rozgrywanych tam Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Klasycznych międzyrzeczanka Patrycja Waszczuk zdobyła tytuł Mistrzyni Europy do 16 lat.

Patrycja Waszczuk dotychczas odnosiła sukcesy na imprezach krajowych. Ma na koncie pięć medali zdobytych w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek w Szachach Błyskawicznych (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy), trzy medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek w Szachach Szybkich (złoto, srebro i brąz) oraz dwa medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek. W 2016 roku zdobyła na tej imprezie srebro, a w tym roku w Szklarskiej Porębie złoto.

Ten ostatni sukces był przepustką do startu w rozgrywanych w Bratysławie Mistrzostwach Europy Juniorów. Patrycja od początku spisywała się na tej imprezie doskonale, jednak rywalizacja była bardzo wyrównana i losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęły się dopiero w sobotę 10 sierpnia, w ostatnim dniu zawodów. W sumie, w 9 rozegranych partiach zawodniczka MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski zdobyła 7,5 punktu na 9 możliwych.

Tadeusz Węgrzyniak z MUKS Gambit podkreśla, że ten sukces Patrycja zawdzięcza przede wszystkim swojemu talentowi, pracy i rodzicom, szczególnie ojcu Mariuszowi, który sam grał w szachy jako junior. - My jako klub pomogliśmy jedynie w pierwszej fazie, wszystkie późniejsze sukcesy to zasługa Patrycji i jej rodziców, którzy bardzo mocno ją wspierali i finansowali jej starty w mistrzowskich imprezach. Gratulacje należą się całej trójce – stwierdza kierownik MUKS Gambit.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (1 listopada 2020 14:27)
  To nie czytaj jak już wszystko wiesz.
  autor: Gość

  (1 listopada 2020 14:14)
  A potrafisz coś nowego wnieść do sprawy? Ja tu widzę tylko bicie piany, żadnych konkretów. Powtarzanie w kółko tego samego po to jedynie aby sztucznie utrzymywać zainteresowanie tematem. Słabe to.
  autor: gość

  (1 listopada 2020 13:56)
  Prawda w oczy kole
  Nieco zabawne gdy się odwraca uwagę od istoty sprawy czyli dyskwalifikacji zawodniczki jakimiś bzdurami typu: kto, ile razy i jakiego IP wpisuje się na forum. Nie uważasz?
  autor: gość

  (1 listopada 2020 13:39)
  W wielu domach na jednym IP chodzi kilka a nawet kilkanaście jednostek z których to różni użytkownicy mogą wysyłać niezależnie różne informacje (komentarze)
  autor: gość

  (1 listopada 2020 13:22)
  Nieco zabawne, gdy ktoś rozmawia sam ze sobą przy pomocy komentarzy. Nie uważasz?
  autor: gość

  (1 listopada 2020 12:46)
  w czym to przeszkadza i komu
  autor: gość

  (1 listopada 2020 12:40)
  qwerty
  Proszę się nie ośmieszać. Najpierw komentarz o 11.42, a następnie kolejny komentarz o 12.32. Oba komentarze z tym samym numerem IP.
  autor: admin

  (1 listopada 2020 12:32)
  JUUP
  100 % racji
  autor: gość

  (1 listopada 2020 11:42)
  wyszło szydło z worka
  Cały Świat szachowy huczy o wyczynach młodej szachistki - MISTRZYNI - artykuły na gazeta.pl - sport; onet.pl - sport; chess 24 i inne a na stronie MIĘDZYRZEC INFO - blokuje się komentarze je usuwa. dokąd zmierza ten portal chyba za dużo Pan Waszczuk i Pan Węgrzyniak ma tu do powiedzenia
  autor: gość

  (8 września 2020 16:51)
  Oliwa sprawiedliwa ...
  autor: Gość

  (8 września 2020 13:31)
  Tatuś nie strasz sądem, sam tam wylądujesz. Ale najpierw należało by ci się porządne gumowanie za to co zrobiłeś dziewczynie.
  autor: juup

  (8 września 2020 09:38)
  Jakim trzeba być idiotą żeby takie komentarze pisać narażając się na sprawę w sądzie.
  autor: gość

  (8 września 2020 07:44)
  Jakim trzeba być człowiekiem żeby niezasłużone tytuły odbierać z takim uśmiechem
  autor: gość

  (8 września 2020 01:02)
  ehhh
  Niestety czar prysł i sen o potędze, Patrycja wpadła na oszustwie w turnieju w Ustroniu i została zawieszona przez PZSzach. Podobno od dawna oszukiwała programem szachowym.
  autor: fafik35

  (11 sierpnia 2019 23:06)
  Super.Tak trzymaj
  autor: gosc

  (10 sierpnia 2019 21:11)
  hurra
  Dziewczyno, kariera przed Tobą. gratulacje.
  autor: mieszkanka.

  (10 sierpnia 2019 21:01)
  Podziwiam!
  O szachach wiem tyle, że są i że wymagają niezwykłej umiejętności logicznego przewidywania kilku ruchów do przodu. Nigdy nie udało mi się w nie wciągnąć, nie moja bajka, dlatego tym bardziej podziwiam mistrzynię za jej niezwykłe osiągnięcie. Pochylam głowę do samej ziemi. Gratuluję!
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny