YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Patrycja Waszczuk Mistrzynią Europy!!!

10 sierpnia 2019 15:56:19 | autor: redakcja
Świetne wieści z Bratysławy. Na rozgrywanych tam Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Klasycznych międzyrzeczanka Patrycja Waszczuk zdobyła tytuł Mistrzyni Europy do 16 lat.

Patrycja Waszczuk

Patrycja Waszczuk dotychczas odnosiła sukcesy na imprezach krajowych. Ma na koncie pięć medali zdobytych w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek w Szachach Błyskawicznych (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy), trzy medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek w Szachach Szybkich (złoto, srebro i brąz) oraz dwa medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek. W 2016 roku zdobyła na tej imprezie srebro, a w tym roku w Szklarskiej Porębie złoto.

Ten ostatni sukces był przepustką do startu w rozgrywanych w Bratysławie Mistrzostwach Europy Juniorów. Patrycja od początku spisywała się na tej imprezie doskonale, jednak rywalizacja była bardzo wyrównana i losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęły się dopiero w sobotę 10 sierpnia, w ostatnim dniu zawodów. W sumie, w 9 rozegranych partiach zawodniczka MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski zdobyła 7,5 punktu na 9 możliwych.

Tadeusz Węgrzyniak z MUKS Gambit podkreśla, że ten sukces Patrycja zawdzięcza przede wszystkim swojemu talentowi, pracy i rodzicom, szczególnie ojcu Mariuszowi, który sam grał w szachy jako junior. - My jako klub pomogliśmy jedynie w pierwszej fazie, wszystkie późniejsze sukcesy to zasługa Patrycji i jej rodziców, którzy bardzo mocno ją wspierali i finansowali jej starty w mistrzowskich imprezach. Gratulacje należą się całej trójce – stwierdza kierownik MUKS Gambit.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (11 sierpnia 2019 23:06:21) Super.Tak trzymaj autor: gosc
    (10 sierpnia 2019 21:11:33) hurra Dziewczyno, kariera przed Tobą. gratulacje. autor: mieszkanka.
    (10 sierpnia 2019 21:01:07) Podziwiam! O szachach wiem tyle, że są i że wymagają niezwykłej umiejętności logicznego przewidywania kilku ruchów do przodu. Nigdy nie udało mi się w nie wciągnąć, nie moja bajka, dlatego tym bardziej podziwiam mistrzynię za jej niezwykłe osiągnięcie. Pochylam głowę do samej ziemi. Gratuluję! autor: gość
    logo male