YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Patrycja Waszczuk walczy w Bratysławie

7 sierpnia 2019 13:58:38 | autor: Redaktor
W Bratysławie trwają Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Klasycznych. Doskonale spisuje się na tej imprezie zawodniczka międzyrzeckiego MUKS Gambit Patrycja Waszczuk, która po pięciu rozegranych partiach prowadzi w grupie juniorek do lat 16.

Patrycja Waszczuk

Przypomnijmy, że młoda szachistka z Międzyrzeca w marcu wywalczyła tytuł mistrzyni Polski Juniorów w Szachach Klasycznych. To dało jej prawo startu w mistrzostwach Europy oraz mistrzostwa świata.

W Bratysławie rywalizuje 1306 graczy z 48 europejskich federacji. Polska reprezentacja liczy 76 osób. Po pięciu rozegranych partiach najlepszymi zawodniczkami w naszej ekipie są: Patrycja Waszczuk rywalizująca w grupie do 16 lat oraz Alicja Śliwicka z grupy do 18 lat. Obie szachistki prowadzą w swoich grupach.

Patrycja w pięciu rozegranych partiach zdobyła 4,5 pkt. Jej kolejną przeciwniczką będzie turczynka Defne Sade. Spotkanie zostanie rozegrane w środę (7 sierpnia), początek o godz. 15. Relację z tego pojedynku (i następnych występów międzyrzeczanki) można śledzić pod tym adresem: http://www.eycc2019.eu/games/live-coverage/g16-live-at-chess24-com/

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (9 sierpnia 2019 00:28:34) Super dziewczyna, myśląca, skromna, osiąga sukcesy, ale nie zadziera głowy. autor: gość
    (7 sierpnia 2019 19:36:17) Brawo Patrycja. Dziś kolejna wygrana :) Trzymamy kciuki. autor: gość
    logo male