YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Patrycja Waszczuk wicemistrzynią Polski!

11 maja 2016 16:11:50 | autor: redakcja
Młoda mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego Patrycja Waszczuk wywalczyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Klasycznych dziewcząt do lat 14.

Patrycja Waszczuk

Mistrzostwa odbyły się na początku maja w Olecku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Utalentowana 13-letnia międzyrzecznka, która na codzień reprezentuje barwy klubu TS Wisła Kraków, pokonała na szachownicy sześć rywalek, z dwiema zremisowała i tylko z jedną przegrała. W punktacji ogólnej dało jej to 7 pkt i drugie miejsce na podium.

W dwóch ostatnich rundach Patrycja po mistrzowsku pokonała o rok starsze Mistrzynie Polski z ubiegłych lat pozbawiając je miejsca w pierwszej trójce. Dzieki doskonałemu występowi w Olecku Patrycja otrzymała powołanie do Młodzieżowej Akademii Szachowej, uzyskała awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski D-14 oraz możliwość startu w Mistrzostwach Europy (Czechy) i Mistrzostwach Świata (Rosja).

W Mistrzostwach Polski w grupie dziewcząt do lat 12 wystąpiły także dwie zawodniczki międzyrzeckiego klubu MUKS GAMBIT. Patrycja Majczyna zajęła 29 miejsce, a Aleksandra Szyszko - 44 miejsce.

W tegorocznych Mistrzostwa Polski Juniorów w Olecku rywalizowało ponad 190 zawodników i zawodniczek.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (12 maja 2016 19:49:22) Gratulacje dla Oli Szyszko i Patrycji Majczyna reprezentantkom Międzyrzeca i Lubelszczyzny. autor: szachy
    logo male