7.1°C
gmina Międzyrzec Podlaski

Pechowy debiut Rogoźnicy

17 sierpnia 2015 15:01 | autor: redakcja

W swoim pierwszym meczu w klasie A piłkarze z Rogoźnicy przegrali z Bizonem Jeleniec 1:2.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Kontrolowali grę i niepozwali przeciwnikom na zbliżenie się do bramki strzeżonej przez Karola Czerwińskiego. W 23 minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Piotr Borysiuk. Zastąpił go Bartłomiej Michaluk.

O losach tego spotkania zaważyła sytuacja z 45 minuty. Krzysztof Chwedoruk ratując swój zespół przed utratą gola wybił piłkę z linii bramkowej ręką. "Akcja" była w sumie udana, bo chwilę później Czerwiński obronił karnego. Obrońca gospodarzy zobaczył jednak czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko, a zespół z Rogoźnicy grał dalej w osłabieniu.

W drugiej odsłonie gra stała się bardziej wyrównana. Piłkarze z Rogoźnicy skutecznie się bronili, próbując konstruować ataki. Niestety, w 50 minucie stracili pierwszą bramkę.

Wyrównanie padło 15 minut później. Bramkarz gości tak niefortunnie wybijał piłkę, że padła ona łupem Michaluka, ustawionego przy linii bocznej około 35 metrów od bramki przeciwnika. Obrońca gospodarzy widząc wysuniętego bramkarza popisał się pięknym lobem, umieszczając futbolówkę w siatce.

Oba zespoły miały później okazje do zmiany wyniku. Dobre sytuacje zmarnowali Gabriel Urbaniuk i Dawid Małoszuk, po strzale Artura Łukaszuka piłka trafiła w słupek. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry goście zdobyli zwycięskiego gola. W 92 minucie po rzucie z autu Czerwiński piąstkował piłkę. Spadła ona pod nogi zawodnika Bizona, który umieścił ją w siatce.

- Myślałem, że inaczej ten debiut będzie wyglądał, ale wyszło jak wyszło – mówi trener Marcin Kieruczenko. - Na pewno to była pechowa porażka, bo w pierwszej połowie przewaga była po naszej stronie. Do 35 minuty przeciwnikom nie udawało się pograć na naszej połowie. Po utracie jednego zawodnika, w osłabieniu grało nam się ciężko, ale wtedy też nie byliśmy zespołem gorszym - stwierdza.

Za tydzień piłkarze z Rogoźnicy zagrają na wyjeździe. Ich rywalem będzie Bad Boys Zastawie.

SPLGMP Rogoźnica - Bizon Jeleniec 1:2 (0:0)

Bramka dla Rogoźnicy: Michaluk 65

Rogoźnica: Czerwiński – Skraburski, Kołcz, Chwedoruk, Borysiuk (23' Michaluk), Małoszuk, Matejek, Paczuski (63' Urbaniuk), Sergiej, Lipiński (80' Tymoszuk), Łukaszuk (80' Jankiewicz)

1 kolejka (15-16 sierpnia)

Victoria Parczew - Absolwent Domaszewnica 4:0

Unia Krzywda - Agrosport Leśna Podlaska 0:2

Start Gózd - Bad Boys Zastawie 2:1

SPLGMP Rogoźnica - Bizon Jeleniec 1:2