YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Pieczony ziemniak na stole i w zabawie

25 września 2019 20:54:56 | autor: Anna Ostapiuk
Tradycyjne i współczesne pieśni ludowe, wspólna biesiada z regionalnymi potrawami i kartoflane konkurencje to znak rozpoznawczy jesiennych imprez cyklicznych pod hasłem "Święto Pieczonego Ziemniaka", na które od wielu lat zaprasza Zespól Śpiewaczy "Kalina" z Łózek.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Łózkach - 2019 (fot. www.fotomj.pl)

W tegorocznej uroczystości "Święto Pieczonego Ziemniaka", która odbyła się 21 września w Domu Ludowym w Łózkach,  wzięły udział zespoły śpiewacze zaprzyjaźnione z gospodarzem - Zespołem "Kalina" z Łózek.
Na zaproszenie odpowiedziały zespoły z Szóstki i Żerocina, "Worsianki" z Wors, "Czerwone Korale" z Zahajek, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Drelowa oraz "Przegalinianki" z Przegalin Dużych. Na scenie wybrzmiały skoczne lub sentymentalne jesienne pieśni biesiadne.

Goście wzięli udział w zabawach kartoflanych, np. najdłuższa obrana skórka ziemniaczana. Zwycięzca otrzymał pamiątkowy podarunek. Uczestnicy uroczystości spędzili wspólnie czas śpiewając piosenki i kosztując potraw regionalnych, których głównym składnikiem był oczywiście ziemniak. Smakowicie zastawione stoły przyozdobiły wesołe ziemniaczane dekoracje.

Współorganizatorem cyklicznej imprezy w Łózkach jest Gminne Centrum Kultury w Drelowie.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male