YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pielgrzymi podziękowali za serdeczne przyjęcie

24 lipca 2016 13:49:14 | autor: Redkacja
Niedzielna polsko - hiszpańska msza święta w kościele pw. Św. Mikołaja. Kto śpiewa, ten dwa razy się modli!

Pielgrzymi podziękowali za serdeczne przyjęcie w Międzyrzecu (fot. sekcja medialna SDM)

W niedzielę (24 lipca) pielgrzymi z Puerto Rico i Słowacji modlili się wspólnie z mieszkańcami miasta w kościele pw. św. Mikołaja na mszy świętej koncelebrowanej przez biskupa z Puerto Rico w języku hiszpańskim. Kapłani, którzy towarzyszyli młodzieży podziękowali organizatorom oraz wszystkim osobom, które ofiarowały serca i przyjęły pielgrzymów do swoich domów, gościli ich oraz opiekowali się nimi.

Biskup z Puerto Rico szczególne słowa podziękowania skierował do ks. Tomasza Bieleckiego, koordynatora Światowych Dni Młodzieży Rejonu Międzyrzeckiego, życząc mu, by po wyjeździe pielgrzymów miał szansę w końcu się wyspać. Jako wyraz wdzięczności za pomoc, przyjaźń i zaangażowanie biskup wręczył ks. Tomaszowi stułę.

Na ręce ks. Tomasza podziękowania złożył również biskup ze Słowacji. On w przeciwieństwie do kapłana z Puerto Rico stwierdził, że koordynator raczej w najbliższych dniach nie będzie miał możliwości się wyspać – Światowe Dni Młodzieży tak naprawdę dopiero się rozpoczynają, a ks. Tomasza czeka wyjazd z międzyrzecką młodzieżą na główne obchody do Krakowa.

Na koniec przybyli goście oraz parafianie radosnym śpiewem połączyli się we wspólnej modlitwie.

Za udzielone wsparcie i pomoc podziękowania przekazały również, za pośrednictwem mediów społecznościowych rodziny pielgrzymów. Damarys Cruz Colon napisała: "Jestem matką Taniaivett Vazquez jednego z pielgrzymów z Puerto Rico, i wiem, że wielu będzie czytać te słowa. Dziękuję dla diecezji, jej parafian, których ogromne serca, pokochały nasze dzieci jak własne. I to jest piękne, nie wiem, co więcej, niż tylko poprosić pana milionów za wszystkie te rodziny. Dziękuję. Niech Was Bóg błogosławi (…).

W niedzielę pielgrzymi będą spędzać czas z rodzinami. To już ostatni dzień pobytu gości z zagranicy w Międzyrzecu Podlaskim. Organizatorzy zapraszają na spotkanie przy Pałacu Potockich. Od godziny 15 odbywać się tam będą występy "lokalnych talentów" oraz gości z Portoryko i Słowacji. O godz. 20 wszyscy spotkają się przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, by dziękować Bogu za dwa lata przygotowań i te ostatnie, wyjątkowe dni - Światowe Dni Młodzieży.


Pielgrzymi podziękowali za serdeczne przyjęcie w Międzyrzecu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male