Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
19.0°C
Kontakt
gmina Drelów

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę

5 sierpnia 2023 11:43 | autor: Anna Ostapiuk
Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę, Drelów

1 i 2 sierpnia pielgrzymi z naszego regionu wyruszyli w kierunku Jasnej Góry. Do przebycia w różnych warunkach pogodowych 400 kilometrów w drodze do Częstochowy, gdzie spotkają się wspólnie już 14 sierpnia.

1 sierpnia na szlak wyruszyła z Łosic międzyrzecko - łosicka grupa 10, która przybyła do Międzyrzeca Podlaskiego. Tu dołączyli do niej mieszkańcy miasta i jego okolic. Łącznie to 85 osób, w tym 45 z Międzyrzeca Podlaskiego, 40 z Łosic, a wśród nich 18 pielgrzymów, którzy po raz pierwszy podjęli się tego wyzwania. Wspólnie wyruszyli 2 sierpnia po mszy świętej w kościele św. Mikołaja, którą odprawił ks. kanonik Dariusz Parafiniuk. Homilię wygłosił wikariusz parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim ks. Damian Koryciński . - Jest to czas, kiedy muszę oderwać się od mojej codziennej rzeczywistości, od tego, co jest tu i teraz. Może nawet oderwać się na pewien czas od moich bliskich, od domu, miejsca pracy, aby spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy - mówił do zgromadzonych.

Również 1 sierpnia w sile blisko 150 osób wyszli na szlak pielgrzymi grup 9 (kilka bialskich parafii) i 9B (grupa kapucyńska). Swoją pielgrzymkę rozpoczęli w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej mszą, którą odprawił biskup Kazimierz Gurda. W pierwszym dniu pielgrzymowania nocowali w Drelowie, gdzie wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, a dalszą wędrówkę rozpoczęli mszą świętą w miejscowym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Drelowscy pielgrzymi tradycyjnie rozpoczęli pielgrzymowanie 2 sierpnia w Komarówce Podlaskiej w grupie 13, która obejmuje dekanat radzyński i komarowski. Łącznie to 105 osób. Po mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej wyruszyli na pątniczy szlak pod przewodnictwem ks. Grzegorza Góraja, byłego wikariusza parafii drelowskiej.

Pielgrzymi spotkali się w dniu 2 sierpnia w Radzyniu Podlaskim, skąd w dniu kolejnym po wspólnej mszy św. w par. MB Nieustającej Pomocy wyruszyli w kierunku Przytoczna.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny