YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Pierwszaki wyruszyły w szkolny rejs

14 maja 2021 20:18:44 | autor: SP Dołha
Pierwszoklasiści z Dołhy, choć nietypowo, bo dopiero w drugim semestrze nauki, zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów szkoły podstawowej. Przed wyruszeniem w wieloletni szkolny rejs zdali swój pierwszy ważny egzamin prezentując na scenie umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.

Ślubowania pierwszej klasy w Dołdze 2020/2021 (fot. www.fotomj.pl)

11 maja w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dołdze odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wielomiesięczne nauczanie zdalne i obostrzenia sanitarne przyczyniły się do przesunięcia samego wydarzenia na drugi semestr szkolny. Aktem pasowania na pierwszoklasistę dyrektor Grzegorz Michalczuk oficjalnie włączył kilkulatków do społeczności uczniowskiej.

W ramach uroczystości pierwszaki, w strojnych kostiumach marynarzy, zaprezentowały program artystyczny pod hasłem „Wyruszamy w rejs”, podczas którego przedstawiły to, czego zdążyły się do tej pory nauczyć w szkole. Śpiewając piosenki, recytując wiersze, udzielając odpowiedzi na ważne pytania, tańcząc układ z mopami i gimnastykując się przy muzyce zdały swój pierwszy poważny egzamin.

Uczniowie otrzymali słodkie upominki od przedstawicieli drelowskiego urzędu gminy, portrety i niespodzianki ufundowane przez radę rodziców oraz prezenty powitalne od starszych kolegów z klasy II i III. Uroczystość uwieńczył słodki poczęstunek.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male