YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Pijany wiózł trzeźwego

28 maja 2021 16:14:15 | autor: redakcja/KPP Radzyń Podlaski
Drogówka zatrzymała 38-letniego kierowcę z gminy Drelów. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy w takim stanie przewoził trzeźwego pasażera, który posiadał uprawnienia do kierowania.

27 maja około godziny 12:30 patrol radzyńskiej drogówki zwrócił uwagę na kierującego samochodem marki Volkswagen Golf. Styl jazdy kierowcy wzbudził podejrzenia mundurowych. Mężczyznę zatrzymano do kontroli drogowej.

Za kierownicą golfa siedział 38-letni mieszkaniec gminy Drelów. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna jest pijany. Urządzenie wskazało ponad 2 promile w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 38-latek w takim stanie przewoził trzeźwego pasażera, który posiadał uprawnienia do kierowania.

O dalszym losie 38-latka zadecyduje sąd. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością zapłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male