Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11°C
Kontakt
gmina Drelów

Piknik strzelecki na nowo otwartej strzelnicy w Aleksandrówce

1 lipca 2021 22:48 | autor: Anna Ostapiuk
Zawody na strzelnicy w Aleksandrówce (fot. LOK Drelów)

W Aleksandrówce dokonano oficjalnego otwarcia strzelnicy sportowej. Wydarzenie było połączone z Wojewódzkimi Zawodami Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju, a już w najbliższą niedzielę drelowski LOK zaprasza na kolejną imprezę ze strzelaniem w tle. Tym razem odbędzie się I Otwarty Piknik Strzelecki.

20 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie strzelnicy sportowej Ligi Obrony Kraju w Aleksandrówce. Wydarzenie połączono z Wojewódzkimi Zawodami Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju, które swoim patronatem objął starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Zawody zostały przeprowadzone w trzech konkurencjach tj. karabin centralnego zapłonu 7,62 mm, pistolet centralnego zapłonu 9 mm i pistolet sportowy 5,6 mm. Punktacja była prowadzona dla każdej konkurencji oddzielnie oraz trójbój indywidualnie i trójbój drużynowo. Najlepsze drużyny otrzymały puchary Prezesa Zarządu Wojewódzkiego LOK w Lublinie, natomiast zwycięzcy poszczególnych konkurencji przyjęli puchary Prezesa Koła LOK w Drelowie. Zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsca otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.

REKLAMA


Strzelnica sportowa w Aleksandrówce (fot. LOK Drelów)

Najlepszą drużyną okazała się drużyna LOK Lublin zajmując I miejsce dzięki uzyskaniu 769 pkt.
II miejsce KŻR Bełżyce z 724 pkt.
III miejsce ZSE Międzyrzec Podlaski z 470 pkt.

W konkurencji karabin centralnego zapłonu najlepszy wynik i puchar Prezesa Koła LOK w Drelowie wystrzelał uzyskując 89 pkt. Jacek Siłaczuk.
II miejsce  Grzegorz Murawka z LOK Drelów - 86 pkt.
III miejsce Mirosław Wesołowski z LOK Lublin.

W konkurencji pistolet centralnego zapłonu najlepszymi wynikami cieszyli się zawodnicy KŻR Bełżyce Ireneusz Przybysz (93 pkt.) zajmując pierwsze miejsce i Paweł Tchórz, który uzyskał 90 pkt. i zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce z wynikiem 89 pkt. zajął Mirosław Wesołowski z LOK Lublin. W konkurencji pistoletu sportowego najlepszy wynik, czyli 90 pkt. uzyskał Jarosław Pióro z Międzyrzeca Podlaskiego. Drugie miejsce z wynikiem również 90 pkt. wywalczył Michał Kołkowicz z LOK Lublin, a trzecie z wynikiem 84 pkt. zajęła Agnieszka Przybysz z KŻR Bełżyce. W trójboju strzeleckim najlepsze wyniki uzyskali zawodnicy LOK Lublin zajmując trzy kolejne miejsca. Najlepszy wynik, czyli 262 pkt., wystrzelał Michał Kołkowicz, za nim z wynikiem 260 pkt. znalazł się Jacek Siłaczuk, a trzeci z wynikiem 247 pkt. był Mirosław Wesołowski.

Już w najbliższą niedzielę 4 lipca odbędzie się kolejna impreza strzelecka organizowana przez LOK Drelów. W I Otwartym Pikniku Strzeleckim mogą wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na płeć i posiadane umiejętności. Na uczestników czekają konkurencje w strzałach z kałacha AK-47, karabinka sportowego KBKS i pistoletu sportowego bocznego zapłonu. Opłata startowa 60 zł. Piknik rozpocznie się o godz. 11:00.

Szczegóły wydarzenia ⇒ I Otwarty Piknik Strzelecki

________________
Źródło: LOK Drelów

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny