W styczniu ruszają rozgrywki Międzygminnej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

Organizatorami Ligi są Drelowskie Stowarzyszenie Sportowe, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Drelowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim oraz radny Konrad Karwowski. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są telefonicznie, pod numerami: 505 123 826 oraz 698 665 435.

Regulamin

Drużyna gra w składzie 5-osobowym (czterech zawodników plus bramkarz).

Do rozgrywek drużyna może zgłosić maksymalnie dziesięciu zawodników (zgłoszony zawodnik może grać tylko w drużynie, w której został zgłoszony).

Wiek zawodników 15 lat - OPEN (w przypadku zawodnika niepełnoletniego wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów).

Każdy zawodnik ubezpiecza się we własnym zakresie.

Rozgrywki mogą być prowadzone w każdą środę i sobotę w godzinach wieczornych (w zależności od liczby zgłoszonych drużyn).

Mecz będzie trwał 2x10 minut. Przerwa między połowami trwa 1 minutę. Przerwy pomiędzy meczami wynoszą 5 minut.

W zależności od liczby drużyn, może odbyć się jedna runda (zasadnicza) lub dwie rundy (zasadnicza i rewanżowa).

Wpisowe od drużyny wynosi 100 zł (10 złotych od zawodnika w przypadku zgłoszenia mniejszej liczby zawodników).

Prowadzona będzie klasyfikacja króla strzelców, FAIR PLAY, Najlepszy Bramkarz.

O końcowej klasyfikacji decyduje: liczba zdobytych punktów, bilans goli (gole zdobyte minus stracone), wynik bezpośredniego meczu (w przypadku jednej rundy), bilans bezpośrednich meczów ( w przypadku dwóch rund).

Organizator nie dopuszcza jakichkolwiek bójek na boisku oraz poza nim. W  przypadku zajścia w trakcie spotkania, mecz zostanie przerwany, a obie drużyny wyrzucone z ligi. W przypadku zajścia po meczu bądź przed  o wykluczeniu zadecydują Organizatorzy.

W przypadku gry nieuprawnionego zawodnika, zespół zostanie ukarany walkowerem odjęciem 3 punktów.

Drużyna może zostać zdyskwalifikowana również w przypadku nie wpłacenia wpisowego do trzeciej kolejki rozgrywek.

Drużyna która nie stawiła się i nie rozegrała dwóch kolejek zostaje zdyskwalifikowana , a zdobyte punkty walkowerem unieważnione.

Za zajęcie I, II i III miejsca drużyny otrzymują puchary i piłki.

(18 grudnia 2011 15:10)