YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Plenerowa trzynastka w Galerii ES

17 października 2015 09:50:14 | autor: redakcja
Międzyrzecka galeria zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa, będącej podsumowaniem XV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego, zorganizowanego pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy XV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego

Otwarcie wystawy zaplanowano na sobotę, 17 października (godz. 17). Prace trzynastu artystów będzie można oglądać w Galerii ES do 21 listopada.

Uczestnicy XV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego

Stanisław Mazuś

Urodził się 07.11.1940 r. w Lublinie. W latach 1961-67 studia na ASP w Warszawie. Od 1967 bierze udział w międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych konkursach, plenerach, wystawach w Polsce i za granicą m.in.: Katowice, Warszawa, Kraków, Wrocław, Nowy Jork, Sztokholm, Wiedeń, Mediolan, Praga. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 2014 roku odznaczony srebrnym medalem "Gloria Artis".

Monika Skarzyńska

Urodziła się 20.07.1978 r. w Łomży. Studia na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2005 roku obroniła dyplom z malarstwa sztalugowego, za który otrzymała wyróżnienie. Wykonała również aneks z malarstwa w architekturze. Od 2006 r. mieszka w Warszawie, gdzie na wystawach indywidualnych oraz grupowych regularnie prezentuje swoje realizacje artystyczne (malarstwo, instalacje, performans).

Andrzej Szczerbicki

Urodził się w 1956 r. w Międzyrzecu Podlaskim. Ukończył historię sztuki na KUL w Lublinie. Pracuje w MOK w Międzyrzecu Podlaskim gdzie kieruje Galerią ES. Organizator Ogólnopolskich Plenerów Malarskich oraz wielu środowiskowych inicjatyw plastycznych. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich na terenie całego kraju. W dorobku artystycznym 16 wystaw indywidualnych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Barbara Szubińska

Urodzona w 1934 r. w Skrzynnie. Ukończyła ASP w Warszawie. Studia pod Kierunkiem S. Szczepańskiego i A. Nacht-Samborskiego. Działalność twórcza od 1960 roku. W dorobku artystycznym ponad 50 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich wystawach malarstwa i rysunku. Jest nauczycielem akademickim. Jej prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jacek Wojciechowski

Urodził się 22.11.1954 r. w Lublinie. Studia odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa uzyskany w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego w roku 1980. Od 2000 r. profesor nadzwyczajny UMCS i od tego też roku kierownik Zakładu Malarstwa i Rysunku II na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od 1980 roku jest członkiem ZPAP. Od 2011 r. profesor sztuk plastycznych. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się również grafiką komputerową i ilustratorstwem. Wziął udział w ponad 50 wystawach zbiorowych (Polska, Holandia, Niemcy, Francja, Węgry, USA). Zorganizował 23 wystawy indywidualne, laureat 13 nagród i wyróżnień.

Zbigniew Bielawka

Urodzony w Krakowie w 1953 roku. 1973-1978 studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, pracownia prof. Adama Marczyńskiego. 1981-82 studia na Wydziale Grafiki Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie, pracownia prof. Nilsa Stenguista. Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i indywidualnych. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Michał Borys

Urodzony w 1970 roku w Warszawie. Studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego w 1995 roku. Obecnie profesor nadzwyczajny prowadzący Pracownię Rysunku dla studentów l roku Wydziału Malarstwa. Dr hab. prodziekan Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie.

Mariusz Drzewiński

Urodzony w 1959 roku w Lublinie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. M. Hermana. W 2005 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2009 roku prodziekan Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Działalność artystyczna w zakresie malarstwa i rysunku. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Małgorzata Hołówka

Urodzona w 1954 roku w Krakowie. Studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w 1980 r. w pracowni prof. A. Pietscha i A. Hoffmanna. Uprawia grafikę warsztatową, rysunek i malarstwo. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie pracuje jako dyrektor w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie.

Bogna Jarzemska Misztalska

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 2003 roku. Jej praca dyplomowa została wyróżniona statuetką prof. Józefa Szajny za nowatorstwo w sztuce i uznana za najlepszy dyplom z malarstwa w 2003 roku. Artystka jest pierwszą polską kobietą-malarką zaproszoną do udziału w polsko-saudyjskiej wystawie malarstwa, upamiętniającej dziesiątą rocznicę polsko-saudyjskich stosunków dyplomatycznych. Jej prace znajdują się w prywatnej kolekcji Rodziny Królewskiej Arabii Saudyjskiej. Pasją malarki jest emalia - obrazy pokryte szkliwami i wypalane w wysokich temperaturach. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Jacenty Jończyk

Studia artystyczne w WSP w Częstochowie. Działalność w zakresie malarstwa ściennego i sztalugowego. Udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i 10 indywidualnych. Wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagroda Wojewody Sieradzkiego za działalność artystyczną w 1996 roku. Mieszka i pracuje w Działoszynie.

Sylwia Kalinowska

Urodziła się, mieszka i pracuje w Janowie Podlaskim. Ma na koncie kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych. Debiutowała wystawą "Pasje polskie" zorganizowaną w "Kuźni Królewskiej" w Wilanowie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, pastelą, grafiką.

Izabela Kita

Urodzona w 1978 roku w Częstochowie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Wielokrotnie nagradzana za twórczość malarską. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Zajmuje się malarstwem, fotografią, projektowaniem, aranżacją wnętrz, oraz pracą pedagogiczną. Mieszka i pracuje w Częstochowie.


Prace artystów XV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male