YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Plenerowa trzynastka

19 października 2013 19:26:01 | autor: red.

Praca Michała Borysa

Do 27 listopada w Galerii ES oglądać można wystawę artystów z różnych stron Polski, którzy uczestniczyli w XIII Plenerze Malarskim w Krzymoszycach.

Plener w Krzymoszycach odbył się na przełomie lipca i sierpnia. W „Tęczowym Folwarku” Leszka Sokołowskiego odpoczywała i pracowała trzynastka artystów pochodzących z różnych stron Polski:

Zbigniew Bielawka

Urodzony w Krakowie w 1953 roku. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie (pracownia prof. Adama Marczyńskiego) oraz na Wydziale Grafiki Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie (pracownia prof. Nilsa Stenquista). Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i indywidualnych. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Michał Borys

Urodzony w 1970 roku w Warszawie. Studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. Obecnie profesor nadzwyczajny prowadzący Pracownię Rysunku dla studentów I roku Wydziału Malarstwa. Prodziekan Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie.

Mariusz Drzewiński

Urodzony w 1959 roku w Lublinie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. M. Hermana. Od 2009 roku prodziekan Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Działalność artystyczna w zakresie malarstwa i rysunku. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Małgorzata Hołówka

Urodzona w 1954 roku w Krakowie. Studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w 1980 r. w pracowni prof. A. Pietscha i A. Hoffmanna. Uprawia grafikę warsztatową, rysunek i malarstwo. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie dyrektor w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie.

Wiktor Jerzy Jędrzejak

Urodzony w Kaliszu w 1956 roku. Studia na WSP Częstochowa. Autor 52 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Laureat 21 ogólnopolskich konkursów malarskich. Poszukiwacz starych przedmiotów i zapisanego w nich czasu. Twórca malarskiego dziennika podróży powstałego pod wpływem zetknięcia się z kulturą Indii, Meksyku, Nepalu, Tybetu, Kambodży, Laosu i Tajlandii. Mieszka i pracuje w Kaliszu.

Sylwia Kalinowska

Urodziła się mieszka i pracuje w Janowie Podlaskim. Ma na koncie kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych. Debiutowała wystawą „Pasje polskie” zorganizowaną w „Kuźni Królewskiej” w Wilanowie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, pastelą, grafiką.

Marta Lipowska

Urodzona w 1978 roku w Jędrzejowie. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom w 2003 roku w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Nagrody i wyróżnienia w konkursach malarskich. Mieszka i pracuje w Tarnobrzegu.

Andrzej Szczerbicki

Urodził się w 1956 w Międzyrzecu. Ukończył historię sztuki na KUL w Lublinie. Pracuje w MOK w Międzyrzecu, kieruje Galerią ES. Organizator Ogólnopolskich Plenerów Malarskich oraz wielu środowiskowych inicjatyw plastycznych. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich na terenie całego kraju. W dorobku artystycznym 16 wystaw indywidualnych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Barbara Szubińska

Urodzona w 1934 r. w Skrzynnie. Ukończyła ASP w Warszawie. Studia pod Kierunkiem S. Szczepańskiego A. Nacht-Samborskiego. W dorobku artystycznym ponad 50 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich wystawach malarstwa i rysunku. Jest nauczycielem akademickim. Jej prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Anna Świerbutowicz-Kawalec

Mieszka i pracuje w Lublinie. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie i uzyskała dyplom z grafiki projektowej. Pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie jako nauczyciel przedmiotów artystycznych. W roku 2012 zdobyła Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Zadra” w Warszawie.

Tomasz Świerbutowicz

Urodzony w 1953 roku w Tomaszowie Lubelskim. Absolwent Liceum Plastycznego w Supraślu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mariana Stelmasika. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa ze studentami Wydziału Artystycznego UMCS. W dorobku artystycznym 14 wystaw indywidualnych i udział w około 60 wystawach zbiorowych. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i witraż.

Wiktoria Tołłoczko-Tur

Urodzona w 1943 r. w Tołoczkach na Grodzieńszczyźnie. W 1968 dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 1980 r. zdobyła uprawnienia konserwatora dzieł sztuki. Od 1992 prowadzi własną pracownię malarsko-konserwatorską. Co roku bierze udział w plenerach i wystawach poplenerowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Białymstoku.

Jacek Wojciechowski

Urodził się w 1954 roku w Lublinie. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa uzyskany w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego. Od 2000 r. profesor nadzwyczajny UMCS i kierownik Zakładu Malarstwa i Rysunku II na Wydziale Artystycznym UMCS. Od 2011 profesor sztuk plastycznych. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się również grafiką komputerową i ilustratorstwem. Wziął udział w ponad 50 wystawach zbiorowych. Zorganizował 23 wystawy indywidualne, laureat 13 nagród i wyróżnień.

Info: Miejski Ośrodek Kultury

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male