20.3°C

Pływacy z SP3 wśród najlepszych w województwie

18 grudnia 2023 13:54 | autor: redakcja

Pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 3 zdobyli cztery medale w Mistrzostwach Szkół Województwa Lubelskiego w pływaniu sztafetowym i indywidualnym.

Przypomnijmy, że po udanych finałach rejonowych, gdzie uczniowie „Trójki” rywalizowali z rówieśnikami m.in. z Białej Podlaskiej i Łukowa, do finałów wojewódzkich awansowały wszystkie nasze cztery sztafety oraz osiemnastka uczniów, którzy stawali na podium w wyścigach indywidualnych.

Wojewódzkie mistrzostwa odbyły się 12 grudnia na pływalni AQUA w Lublinie. Reprezentacja SP3 rywalizowała w dwóch kategoriach: Igrzysk Dzieci (klasy VI i młodsze) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII).

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej sztafeta dziewcząt zajęła 5 miejsce, startując w składzie: Natalia Dymitruk, Nina Babych, Zuzanna Parafiniuk, Magdalena Kaniuch, Alicja Domańska, Aleksandra Morgunowicz i Maja Rocka. Chłopcy w tej samej kategorii wiekowej zajęli 4 miejsce, a do podium zabrakło im zaledwie 12 setnych sekundy. Sztafeta wystartowała w składzie: Krystian Kociński, Szymon Szpura, Maksymilian Wysokiński, Aleksander Kasianiuk, Filip Lubiejewski, Kamil Ebert i Bartłomiej Oleksiuk. Obie nasze sztafety do startów przygotowywała Patrycja Karwowska.

W startach indywidualnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej najlepiej popłynął Krystian Kociński, który w wyścigu na dystansie 50m st. grzbietowym zajął 4 miejsce. W pierwszej dziesiątce mistrzostw znaleźli się także: Nina Babych, Maksymilian Wysokiński, Aleksander Kasianiuk i Filip Lubiejewski.

W mistrzostwach znakomicie spisali się młodsi uczniowie „Trójki” rywalizujący w Igrzyskach Dzieci. Sztafeta dziewcząt zajęła 2 miejsce w województwie, ulegając jedynie rówieśniczkom z SP 23 Lublin. Dziewczęta popłynęły w składzie: Lena Piwowar, Anna Nestorowicz, Zuzanna Stefaniuk, Klaudia Kocińska, Julia Babicka, Pola Pocztarska, Natasza Suchodolska i Maja Petruczzenko.

12. SP 9 Biała Podlaska – 2:04,24

W rywalizacji chłopców sztafeta z SP 3 zajęła 3 miejsce, startując w składzie: Maksymilian Cap, Karol Syryjczyk, Aleks Waszczuk, Aleksander Wysokiński, Marcel Łosicki, Hubert Terlikowski i Marcel Sobiczewski. Nasze sztafety do rywalizacji w Igrzyskach Dzieci przygotowywał Wojciech Lubański.