YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pływalnia do remontu

21 kwietnia 2017 19:49:45 | autor: mw
Władze miasta chcą pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz funduszy unijnych około 2 mln zł na modernizację krytej pływalni.

W tym roku mija 20 lat od oddania tego obiektu do użytku. W tym czasie na pływalni przeprowadzano jedynie drobne niezbedne remonty. W tej chwili potrzeby są dużo większe. Pieniądze na modernizację władze miasta chcą zdobyć z dwóch źródeł. Pierwszym z nich ma być Ministerstwo Sportu i Rekreacji. W tym przypadku chodzi o dofinansowanie w kwocie 250 tys. zł. Identyczną sumę na remont przeznaczyłoby miasto. Te pieniądze są zarezerwowane w tegorocznym budżecie Międzyrzeca. Wykonano by za nie remont wewnątrz pływalni. Planowany zakres robot ma objąć wymianę płytek w niecce basenu oraz remont szatni, korytarzy, toalet i pryszniców.

Drugi projekt dotyczy termomodernizacji basenu, czyli zewnętrznego ocieplenia budynku, wymiany okien i drzwi. Dodatkowo planowana jest wymiana oświetlenia na ledowe oraz montaż urządzeń fotowoltaicznych, m.in. pompy ciepła. Ma to kosztować 2,2 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosiłoby 1,7 mln zł.

Burmistrz Zbigniew Kot zapowiada, że w przypadku otrzymania dofinansowania planowane prace zostaną wykonane w ciągu dwóch najbliższych lat. Na razie na pływalni wymieniono urządzenia służące do sterowania systemem uzdatniania wody. Nowy komputer na bieżąco mierzy jej parametry i dozuje chemię, a rozdzielnia steruje pracą wszystkich urządzeń elektrycznych. Wymiana tych mechanizmów kosztowała 50 tysięcy złotych. Prace wykonano bez konieczności wyłączania obiektu z eksploatacji.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (6 maja 2017 22:50:57) I może w końcu nie będzie trzeba wychodzić z basenu co 45 minut? autor: KJ
    (23 kwietnia 2017 20:05:58) Brawo! w końcu ktoś o tym sobie przypomniał bo stan tego obiektu woła o pomstę do nieba albo i dalej! PRL to przy tym nic.. autor: gość
    logo male