YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Po 1125L mogą śmigać rolkarze

21 maja 2020 00:08:46 | autor: Anna Ostapiuk
Ponad kilometrowy odcinek drogi powiatowej w Szóstce doczekał się nowej nawierzchni, z której cieszą się lokalni sportowcy.

Zakończył się remont drogi powiatowej 1125L Szóstka - Wólka Łózecka - Ostrówki (fot. K. Marczuk)

Kolejny odcinek drogi powiatowej leżącej na terenie gminy Drelów poddano remontowi. W ramach realizowanego przez powiat bialski we współpracy z samorządem drelowskim zadania publicznego "Remont istniejących nawierzchni dróg powiatowych w podziale na dwie części" położono nową nawierzchnię asfaltową na drodze powiatowej Nr 1125L Szóstka - Wólka Łózecka - Ostrówki od km 0+003,5 do km 1+150 odc. długości 1,1465 km w miejscowości Szóstka. 

Na ten cel zamawiający zabezpieczył kwotę 377 850 zł, przy czym wartość wykonanego zadania wyniosła 293 718,54 zł. Prace remontowe polegające na wykonaniu warstwy wyrównawczej oraz ścieralnej z betonu asfaltowego i wyrównaniu poboczy zrealizowała firma FEDRO Sp. zo.o.

- W imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców dziękuję staroście bialskiemu Mariuszowi Filipiukowi i wójtowi gminy Piotrowi Kazimierskiemu za budowę tej drogi. Cieszy mnie współpraca naszych samorządów i mam nadzieję, że w przyszłości powstaną kolejne odcinki nowych nawierzchni - składa podziękowania sołtys wsi Szóstka Karol Marczuk. - Nowa droga poprawi komfort oraz bezpieczeństwo podróżujących. Oprócz samochodów tą drogą porusza się wiele osób na rolkach, których swoją pasją zarazil nasz mieszkaniec, radny gminy Mirosław Magier. Ta forma rekreacji była do tej pory bardzo niekomfortowa, a wręcz niebezpieczna na poprzedniej nawierzchni drogi.

Droga przed remontem:

fot. K. Marczuk

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male