Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

PO i PSL nie mają się tu czym chwalić

30 września 2015 21:13 | autor: redakcja

rozmowa z posłem Marcinem Duszkiem

Blisko rok temu przesiadł się pan z fotela radnego powiatowego do fotela sejmowego. To byl najważniejszy rok w pańskim życiu?

Z pewnością przełomowy. Po kilunastu latach pracy charytatywnej, społecznej i samorządowej przyszedł czas pracy w Sejmie RP. Dzięki głosom wyborców, którzy tak licznie poparli mnie cztery lata temu, zastąpiłem w Sejmie posła Jerzego Rębka, gdy wygrał on wybory na burmistrza Radzynia. Jako poseł pracowałem intensywnie przez ten rok i cieszę się, że w tak krótkim czasie zdobyłem zaufanie i mogłem prezentować stanowisko klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości podczas debat. Niestety, do funkcjonowania Sejmu mam duże zastrzeżenia. PO i PSL zamieniły go w zwykłą maszynkę do głosowania. Przyjmowane są bardzo pospiesznie ustawy, które wpisują się w rządową propagandę. Często nie mają one nic wspólnego ze stanowieniem dobrego prawa. Przepychane są buble prawne, szkodzące niejednokrotnie obywatelowi. Projekty opozycji, ważne z punktu widzenia życia społecznego i gospodarczego są pomijane.

Sprawdziliśmy pańską aktywność w Sejmie. Trzeba przyznać, że w statystyce nieźle ona wygląda.

Staram się po prostu dobrze wykonywać swoje obowiązki. Aktywnie uczestniczę w pracach Sejmu, zabieram głos podczas debat, złożyłem kilkanaście interpelacji. Zaangażowany jestem także w prace komisji samorządu terytorialnego i zdrowia, do których należę.

Aktywnośc posła Duszka każdy może sprawdzić na stronie internetowej sejmu. Nas zainteresowały interpelacje i ich bardzo różnorodna problematyka. Poruszał pan tam sprawy dotyczące budowy dróg i inwestycji kolejowych, rolników i lokatorów. Skąd aż tyle różnych tematów.

Zawsze byłem aktywny. Jeszcze jako radny powiatowy angażowałem się w pomoc ludziom. Uczestniczyłem w wielu akcjach charytatywnych i starałem się pomagać naszym mieszkańcom załatwiać różne bolączki. I tak pozostało, a tematów jest znacznie więcej. Do biura poselskiego cały czas pukają i dzwonią ludzie z najróżniejszymi problemami. Czas między posiedzeniami sejmu to nie leżakowanie. Okazało się, że oczekiwania wyborców wobec mojej osoby sa bardzo duże. Cały czas jestem w trasie. Nasz okręg wyborczy to nie tylko byłe województwo bialskopodlaskie, więc z problemami zwracaja się do mnie ludzie także z Włodawy, Łukowa czy nawet Biłgoraja. Staram się być użyteczny i pomagać im rozwiązywać problemy, choć nie jest to łatwe. Buta i arogancja wójtów, burmistrzów i rzędników reprezentujących rządową koalicję jest wręcz porażająca. Robię jednak co mogę, nawet pomagając w pisaniu wniosków i zażaleń. Rozmowy z ludźmi, którzy się do mnie zgłaszają i poruszane w nich problemy są często inspiracją do moich wystąpień sejmowych.

Sondaże wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość ma ogromną szansę na zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Czego możemy się spodziewać po ewentualnym rządzie PiS?

Wyniki wyborów prezydenckich pokazują, że Polacy chcą zmiany. Prawo i Sprawiedliwość o tej zmianie konsekwentnie mówi, i jestem przekonany, że taką dobrą zmianę gwarantuje. Przed nami jednak jeszcze miesiąc kampanii, w wykonaniu rządowych mediów wręcz oszczerczej wobec Prawa i Sprawiedliwości. Musimy przekonać Polki i Polaków, także tych, którzy do tej pory nie byli nam przychylni, że wygrana Prawa i Sprawiedliwości jest najlepszym rozwiązaniem dla nich i dla Polski. Potrzebne jest uzdrowienie życia społecznego i politycznego. Niezbędne dla naszego kraju jest przyspieszenie gospodarcze i wprowadzenie reform, które doprowadzą do stworzenia nowych miejsc pracy. Najważniejsze kwestie, które chcemy załatwić, to obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie stopy wolnej od podatku oraz dotacje dla rodzin, po 500 złotych na każde dziecko. To realny program, potwierdzony opiniami ekspertów.

Konkurenci także dużo obiecują.

Nie oszukujmy się, czas rządów tej koalicji, to czas w ogromnej mierze zmarnowany. Mogliśmy zrobić duży skok cywilizacyjny, ale rząd w niektórych sytuacjach rozwój wstrzymał, a co gorsze, niekiedy nawet cofnął nas w rozwoju. Po ośmiu latach swoich rządów PO obiecuje na przyklad, że teraz to już na pewno wybuduje nam autostradę A2 i zmodernizuje drogę S19. Czy mamy na to czekać kolejne osiem lat i jakie mamy gwarancje, że teraz to wykonają, skoro dotychczas nie potrafili tego zrobić. PO i PSL nie mają się tu czym chwalić. Patrząc na politykę rządu można odnieść wrażenie, że liczą się dla niego tylko duże aglomeracje. To co cały czas krytykuje Prawo i Sprawiedliwość, to brak polityki zrównoważonego rozwoju, czyli wsparcia tam, gdzie jest ono naprawdę potrzebne. Jeżeli wygramy wybory to ta sytuacja się zmieni i południowe Podlasie będzie miało dużo większe możliwości rozwoju.

Skąd weźmiecie na to pieniądze? Kieszenie Polaków są mocno wydrenowane.

Na pewno nie będziemy tak jak PO i PSL podwyższać VAT, bo to działanie, które uderza w średnio i gorzej sytuowanych. Zrobimy wszystko, żeby wrócić do stawek VAT wcześniej obowiązujących. Mamy natomiast projekty wprowadzenia podatku bankowego i opodatkowania hipermarketów i supermarketów. Zarówno banki jak i hipermarkety to niepolski kapitał. Zyski z tych przedsięwzięć w ogromnej większości wyprowadzane są za granicę i nie przyczyniają się do rozwoju naszego kraju. I proszę nie mówić, że uderzy to w klientów tych instytucji i sklepów, bo przyklad Węgier pokazuje, że tak być nie musi. Można się przed tym zabezpieczyć.

Tematem numer jeden jest obecnie exodus muzułmańskich imigrantów. Powinniśmy ich bezwarunkowo przyjmować tak jak chce rząd?

To co się dzieje odbieram jako próbę zmiany budowanego przez stulecia porządku funkcjonującego w Europie. To bardzo niebezpieczne zjawisko, w kontekście nie tylko naszej tożsamości kulturowej czy religijnej. Tak naprawdę jest to kwestia bezpieczeństwa Polski i Europy. Mamy do czynienia z olbrzymim kryzysem, którego kulminacja cały czas przed nami. Władza podejmuje nieudolne próby rozwiązania problemu. To jednak tylko oddziaływanie na jego skutki. Jedyną skuteczną drogą są działania, które pozwolą zatrzymać migrację. Podczas sejmowej debaty na ten temat prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska oczywiście powinna pomagać, ale przede wszystkim finansowo. W pełni się z tym zgadzam. W ramach empatii i solidarności międzynarodowej powinniśmy przekazać finanse dla uchodźców, a nie sprowadzać ich do Polski.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (18 października 2015 19:22)
  Olo, buraku, a kto dwa posty niżej wypisywał głupoty o Żydach??? A co do tego złodziejskiego bajzlu, to rzeczywiście najwyższa pora z nim skończyć. Polacy zasługują na uczciwe rządy, a nie ten burdel, który jest teraz.
  autor: gość

  (18 października 2015 17:04)
  Narodzie obudź się i nie głosuj na PIS
  "No proszę, faszyści straszą PiS-em". No piękna teoria, kto nie jest za PIS-em ten jest beee, tylko PIS czyli fanatyzm, życie Smoleńskiem,aferami, idt,itp. STOP - SZTANDAR PIS WYPROWADZIĆ I ROZWIĄZAĆ TEN BAJZEL!!!
  autor: olo

  (18 października 2015 14:17)
  No proszę, faszyści straszą PiS-em.
  autor: gość

  (18 października 2015 09:59)
  uczciwość
  Niech szanowny poseł zapłaci za wynajmowane w Warszawie mieszkanie !
  autor: 62

  (13 października 2015 09:56)
  PIS też chyba nie ma czym się szczycić. PIS obiecywał pomoc górnikom. A co zrobił "pisowski" prezydent ? Podpisał ustawę antysmogową. Czyli w rzeczywistości podpisał wyrok na polskie kopalnie. Niebawem PIS będzie za wprowadzeniem podatku katastralnego. Trzeba przecież żydom wypłacić dywidendę z "przesiębiorstwa holocaust" nazywaną przez nich samych "odszkodowaniem". Nie bez powodu pierwsza dama jest żydówką.
  autor: gość

  (11 października 2015 10:29)
  To chyba dobrze, bo niektórym jej brakuje.
  autor: gość

  (10 października 2015 22:18)
  nowe hasło
  Hasło wyborcze posła Żmijana powinno brzmieć ;EREKCJA
  autor: gość

  (10 października 2015 18:23)
  PO-radni
  Dla pana Żmijana to nawet uchwałę w trybie nagłym nasi rajcy zmienili aby jego facjata mogła zawisnąć na skwerku
  autor: gość

  (10 października 2015 17:22)
  Zapewne ktoś z PO dostał erekcji na widok posła i zezwolił na powieszenie.
  autor: gość

  (10 października 2015 13:53)
  Baner wyborczy
  Widzę, że mając problem ze swoją erekcją, interesujesz się czyjąś. A może zajmiesz się banerem wyborczym posła PISu, powieszonym wczoraj na ogrodzeniu miejskiego przedszkola.
  autor: gość

  (10 października 2015 13:43)
  Kolego, ja sie zgadzam z tobą. Dużo tego, bo wojowali 8 lat, ale gdzie reszta była? Mozna by wyliczać i wyliczać.... Najgorsze ze nie ma na s.... Bata. Nietykalni z lewej i prawej strony. Kradną w biały dzień i na oczach ... I co, poklikac sobie możemy, a opozycja cichutko, bo za pare lat sama bedzie to robić... Przekręt pogania przekręt, złodziej na złodzieju... I jeszcze pobory pobiera.
  autor: Skuter

  (10 października 2015 12:38)
  erekcja pana Staszka
  W niedzielę odbędzie się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę budynku z szatniami natryskami i toaletami na stadionie.Z tego powodu zmuszono trenerów aby namawiali młodzież i dzieci oraz ich rodziców do obowiązkowego uczestnictwa w tym spędzie pod grożbą utraty pracy.Oczywiście za tym stoi pan Żmijan a jego obecność na tej imrezie rodem z PRL ma pokazać go jako troskliwego posła.Panie Stachu to nic nie da.Nie dostaniesz pan naszych głosów bo jesteś pan obibok leser i próżniak sejmowy.
  autor: gość

  (10 października 2015 09:48)
  99,9 procent kryminalistów popiera PO-PSL.
  autor: gość

  (10 października 2015 09:28)
  Wszyscy czekamy z niecierpliwością na drugi sezon przygód Nikosia Dyzmy !
  autor: gość

  (10 października 2015 00:16)
  No to teraz skuter razem z kolegami zacznij wymyślać afery Macierewicza. Tylko dużo musisz ich wymyślić, bo ja mam odcinków afer rządów PO-PSL tyle, że nie wystarczy jeden wpis dziennie. Będę musiał chyba robić do wyborów po dwa trzy wpisy dziennie żeby się wyrobić. Tak to jest jak rządzą krajem aferzyści i kryminaliści!!!
  autor: gość

  (10 października 2015 00:10)
  W sumie jak by tak zacząć wyliczać to człowiek by nie zdążył przed wyborami. Ale spróbujmy na raty: likwidacja stoczni Gdynia i Szczecin; afera hazardowa; mimo kasy z Unii nie było gotowej w całości żadnej drogi na Euro; podwyżka VAT; zamach na OFE; zakup samolotów Bryza bez przetargu; afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu; afera senatora Misiaka (ustawione przetargi); afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...); afera ministra Grabarczyka (obsadza on stanowiska w PKP kolegami i ich zonami a potem w święta PKP leży i kwiczy); kolejne przetargi na drogi są odwoływanie (S5 Wrocław - Poznań, S7 Gdańsk - Elbląg, S7 pod Radomiem, S8 pod Białymstokiem itd), ale jest kasa na nowych urzędników!; wyprzedaż firm przynoszących krociowe zyski jak np PKO (4 mld zysku w 2010) KGHM (11 mld zysku w 2010), PZU, Bogdanka itd...
  autor: gość

  (9 października 2015 23:59)
  Rządy PO-PSL cz. 1 Sprawa nazywana MEGA przekrętem, polska kupuje gaz od Rosji, płacąc 400 dolarów za 1000 m3, Polska sprzedała prawa do gazu łupkowego za 1% wartości za 5,63 złotego za 1000 m3. Szacuje się, że straciliśmy na tym 2 biliony złotych. Sprzedaliśmy, bo nie mamy obecnie technologii wydobycia. Komorowski o wydobywaniu gazu mówił: Nie warto, bo mamy dobry kontrakt z Rosją. Polska umarza 1,2 miliarda złotych za transfer gazu, w zamian Gazprom zmniejszy nam ceny 1%. Ekonomiści juz wyliczyli, że ten 1% jest wart max. 15 mln dolarów, a my im umorzymy 1,2 miliarda zł. Winnych nie ma. PO zobowiązała nasz kraj do kupowania gazu od Rosji w sytuacji, gdy sami możemy być w niedługim czasie potęgą gazową. Nawet niemiecka prasa pisze o kontrowersjach. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów. Sprawę z gazem Tusk uzgodnił z Putinem w czasie spotkania w Smoleńsku, sami rosyjscy dziennikarzy byli zdziwieni.
  autor: gość

  (9 października 2015 22:36)
  Prawda jest taka ze każdy swego chwali. Dzieje sie złe, a wyborcy nie maja dobrej pamięci. Czy PiS jest dobra alternatywa? Nie pamiętamy jak rządzili z LPR i samoobrona. Agenta Tomka, gwóźdź do trumny Leppera, kilometrówek hofmana, słynnego meleksa, fotygi-co to na arenie międzynarodowej zdziałała cuda i Antoniego - ile to ludzi zginęło przez niego (o tym sie nie mówi bo to szpiedzy i agenci), ile odszkodowań sady zasądziły za ich działania. Nośne chasla - 4 RP- i rozliczanie...
  autor: Skuter

  (9 października 2015 21:56)
  Ciekawe?
  Jeżeli liczysz na to że po wygranej PISu nie będzie układów to jesteś w błędzie - poszperaj w necie co odpier...lali obecni posłowie PISu to może ci przejdzie głupota i fanatyzm :)
  autor: gość

  (9 października 2015 13:09)
  Od kiedy to były tereny rekreacyjne. Pisz prawdę a nie lewituj
  autor: gość

  (9 października 2015 11:03)
  PO-spolici Oszuści
  Koalicja rządząca PO-PSL skupiła się tylko na swoich interesach i ustawianiu członków własnych rodzin.Poseł Jan Bury z PSL jest tego dobitnym przykładem.Szef NIK pan Kwiatkowski godnie reprezentuje interesy nie tylko swoich kolegów partyjnych z PO ale również tych z PSL.Tego typu sytuacje dzieją się na szczytach władzy a na nizinach jest podobnie a może nawet jeszcze gorzej.Weżmy przykład Międzyrzeca.Pan Lesiuk członek PO zażyczył sobie aby tereny przy ul.Siteńskiej przekształcić z rekreacyjnych na przemysłowe a usłużny burmistrz Kot również z PO bez mrugnięcia okiem zrealizował to polecenie i już wkrótce powstanie tam śmierdząca ubojnia.Pan Andrzej Mironiuk również z PO zażyczył sobie aby być szefem wszystkich szefów.Myk i już powstało nowe ustrojstwo pod nazwą Wydział Kultury Edukacji Sportu i Rekreacji którym pan M.prężnie zarządza.Przykładów z naszego podwórka mogę podać jeszcze kilka ale po co.Tak się dzieje w całej Polsce.25 pażdziernika będzie najlepsza okazja żeby to zmienić.Wystarczy nie głosować na PO-spolitych oszustów i złodziei z PSL
  autor: gość

  (9 października 2015 09:20)
  Ostatnie osiem lat pokazało że PO i PSL wartości ma w d... Liczy się dla nich tylko własny interes ... no i interes Berlina.
  autor: gość

  (9 października 2015 06:25)
  I te wszystkie wartości to pis - sam się okłamujesz
  autor: gość

  (8 października 2015 22:57)
  Na scenie politycznej źle się dzieje. Miejmy nadzieję, że PiS poprawi tę sytuację. To jest możliwe, ale wymaga m. in. zjednoczenia, uczciwości, przejrzystości, poszanowania ludzkiej godności.
  autor: gość

  (8 października 2015 17:03)
  Strażak
  To, co powiesz w takim razie o osobie byłego strażaka z gminy? Co z kolei sobą reprezentuje ta postać i ci ludzie, którzy wokół niego się obracają? To też reprezentant PIS-u . To dopiero jest czysta kpina i kompromitacja!
  autor: gość

  (8 października 2015 15:23)
  SAMBA
  DO autora 8 października 2015 14:18:07.Po pierwsze nie obrażaj i daj sobie na wstrzymanie.Skuter odpowiedział merytorycznie ty natomiast powinieneś się dokształcić bo takie zapecze dla pana Duszka NIE PRZYNIESIE MU NIC POZA PRZEGRANĄ. Zadałem te pytania nie dlatego że jestem jego wrogiem ale jestem od dawna w elektoracie pisu i mam prawo wiedzieć co kto sobą reprezentuje.Jak ktoś nie chce słyszeć niewygodnych pytań wcale nie powinien kandydować.Wiem jedno jeżeli pis dojdzie do władzy to każdy nowy poseł nawet ten z pisu będzie zobowiązany działać tylko dla dobra obywateli.A osoba pana Duszka i jego otoczenie z moich obserwacji jest moło klarowna.
  autor: xxx

  (8 października 2015 14:18)
  Duchu Walcz! Pogon hołotę! Psy szczekają , a Ty rób dalej swoje. Naród w Ciebie wierzy
  autor: gość

  (7 października 2015 23:15)
  1. Poczytaj na www.duszek.net, www.sej.gov.pl. 2. No nie ty, ale jest kilka osób - wszedł do sejmu dzięki kilku tysiącom głosów . 3. Bo tak duszek ( nie kto inny) chciał, poza tym na www.sejm.gov.pl jest napisane ze jest asystentem społecznym' 4 nie wiem, ale raczej nie - ale jak nawet. Zatrudnia dziewczyny do odbierania telefonów na 1/2 etatu tj. 800 zł, bo tyle tam płaca. Co do tańca- zebrał podpisy i kandyduje - co każdy z nas moze zrobic. Takie jego prawo. Pozdskuter
  autor: gość

  (7 października 2015 19:15)
  Pytania
  1.Kim tak prawdziwie jest Duszek 2.Kto popiera tego człowieka 3.Dlaczego pan Bogucki jest Dyrektorem biura poselskiego 4.Czy to prawda że DUSZEK ZATRUDNIŁ W BIURZE SWOJĄ SIOSTRĘ Proszę żeby ktoś mi wyjaśnił tego rodzaju sprawy bo sam taniec pingwina w wykonaniu tego pana jest co najmniej śmieszny.
  autor: Zainteresowany

  (7 października 2015 17:42)
  Tylko Maciarewicz może wyjaśnić te zagadki
  autor: gość

  (7 października 2015 12:10)
  SAMBA DUSZKA
  Duszek straci mandat posła? Po wyborach prezydenckich poseł Marcin Duszek (PiS) miał objąć mandat radnego wojewódzkiego. Nie zrobił tego i nie odpisywał na wezwania Państwowej Komisji Wyborczej. Teraz może stracić poselski mandat. 1.Kim tak prawdziwie jest Duszek 2.Kto popiera tego człowieka 3.Dlaczego pan Bogucki jest Dyrektorem biura poselskiego 4.Czy to prawda że DUSZEK ZATRUDNIŁ W BIURZE SWOJĄ SIOSTRĘ Proszę żeby ktoś mi wyjaśnił tego rodzaju sprawy bo sam taniec pingwina w wykonaniu tego pana jest co najmniej śmieszny.
  autor: XXX

  (4 października 2015 18:23)
  ,,kandydat"
  Opowieści z mchu i paproci nie interesują mnie!
  autor: wyborca

  (2 października 2015 15:20)
  Mowa trawa święto lasu.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny