Po kłótni z mężem podpaliła gospodarstwo

Aktualności 1 zdjęcie

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która w nocy po kłótni z mężem oblała łatwopalną cieczą trzy budynki gospodarcze, a później podpaliła. Pożar miał miejsce w piątek wieczorem w Rudnikach.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 22. Dyżurny międzyrzeckiego komisariatu odebrał zgłoszenie o pożarze w Rudnikach. Równocześnie paliły się trzy budynki gospodarcze wypełnione składowanym zbożem i sprzętem rolniczym. Na posesji oraz w bezpośrednim sąsiedztwie znajdowały się zabudowania mieszkalne, w których przebywało wiele osób. Niestety, pomimo przeprowadzonej przez strażaków akcji gaśniczej, podpalonych zabudowań nie udało się uratować.

Już wstępne czynności policji wskazywały jednoznacznie, że doszło do świadomego podpalenia. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że krótko przed pojawieniem się ognia, pokłócił się z byłą żoną, która w złości opuściła dom.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 47-latka paliwem do kosiarki oblała budynki, podpaliła je i uciekła. Policjanci odnaleźli kobietę, która nawet nie kryła agresji wobec byłego męża i dzieci. Osadzono ją w policyjnym areszcie.

Kobieta wczoraj została doprowadzona do prokuratury. Usłyszała zarzut sprowadzenia zdarzenia pożaru, zagrażającego zdrowiu wielu osób lub mieniu w wielkich rozmiarach. Wstępne straty szacowane są na około 300 tysięcy złotych.

- Dziś policjanci doprowadzą 47-latkę do Sądu, który zadecyduje o jej dalszym losie. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała podinspektor Beata Miszczuk.

Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

27 maja 2023 01:43
.
Znęcał się fizycznie i psychologii
autor: Gosc

26 maja 2023 22:13
I tak najprawdopodobniej było. Poszła na całość.
autor: gość

26 maja 2023 20:23
Nie wiem ,nie znam, ale jak zdesperowana musiała być ta kobieta że posunęła się do takiego czynu. To zapewne nie ot taka kłótna, myślę że raczej w swojej bezsilności, było jej obojętne co będzie dalej i wymierzyła karę za podłość jej wyrządzoną?
autor: gość

20 maja 2023 05:47
Eeeee, to światła młodzieżówka PO .
autor: gość

19 maja 2023 21:49
POdaj dalej
ale nie jesteśmy na kolanach , wiadomo komu .
autor: x

19 maja 2023 20:14
Podlaski folklor,typowe odzywki elektoratu pisiorow jesteśmy w Europie ale głęboko wschodniej a naprawdę dzięki rządzącym na bialorusi
autor: gość

18 maja 2023 16:23
G
Ojciec usuwa ciążę nieletniej córce a marka podpala gospodarstwo
autor: Gosv

16 maja 2023 16:09
Bo to zła kobita była...
autor: gość

16 maja 2023 15:43
Jakaś ognista baba , zapewnie nie zdołał jej ugasić swoją sikawką?
autor: gość

Podobne artykuły: