Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.4°C
Kontakt
Region

Po polach ścigali passata

6 czerwca 2022 18:18 | autor: redakcja/KWP Lublin

W Żerocinie policjanci po polach musieli ścigać kierowcę Volkswagena Passata. Do zdarzenia doszło podczas policyjnej akcji „Alkohol i Narkotyki”.

Ponad 20 tysięcy badań na zawartość alkoholu przeprowadzili policjanci w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki”, którą przeprowadzono 3 czerwca. Uczestniczyło w niej kilkuset funkcjonariuszy drogówki oraz prewencji.

Łącznie ujawniono 114 kierujących „po alkoholu”. Z tej liczby, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (przestępstwo z art. 178a kk) odpowie 32 kierujących. Pozostałe przypadki to wykroczenia: jazda pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu oraz kierowanie innym pojazdem niż mechaniczny – np. rowerem, w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

Przeprowadzono także blisko 70 badań na obecność narkotyków. Wobec jednego z kierowców, pomiar dał wynik pozytywny. Był to 23-letni kierowca hondy, którego zatrzymali policjanci w powiecie ryckim.

Podczas piątkowej akcji zatrzymano 39 praw jazdy, ujawniono także 22 kierujących, którzy nie posiadali uprawnień lub kierowali na sądowym zakazie.

Dwóch nietrzeźwych kierujących zostało zatrzymanych w bezpośrednim pościgu.

W miejscowości Horodyszcze w powiecie chełmskim zatrzymany został po kilkukilometrowym pościgu 34-latek, który uciekał mercedesem przed policyjną kontrolą. Wcześniej zignorował sygnały policjanta wydawane tarczą. Ostatecznie mężczyzna porzucił pojazd i próbował pieszej ucieczki. Jego zachowanie wyjaśniło się po zatrzymaniu. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Do tego był osobą poszukiwaną do odsiadki i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Pościg za upartym kierowcą volkswagena passata prowadzili także policjanci z powiatu bialskiego. W miejscowości Żerocin chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak przyśpieszył ignorując policyjne sygnały. Próbował ratować się ucieczką przez pobliskie pola, jednak bezskutecznie. Gdy go zatrzymano, okazało się, że jest nietrzeźwy. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie i do tego sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Sporego pecha miał 66-letni rolnik z okolic Janowa Lubelskiego. Mężczyzna kierując ciągnikiem podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który go wyprzedzał. Doprowadził do zderzenia pojazdów. Jak się okazało, jego dezorientacja spowodowana była obecnością alkoholu. Badanie wykazało 0,6 promila.

Podczas akcji „Alkohol i Narkotyki” „wpadło” też ponad 50 rowerzystów „po alkoholu”. Spora grupa cyklistów naraziła się na wysokie mandaty, sięgające nawet 2,5 tysiąca złotych.

Takimi mandatami ukarano m.in. rowerzystów z powiatu parczewskiego, których zatrzymano w Siemieniu. 53-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu, natomiast 39-latek 1,2 promila.

Policja zapowiada, że takie akcje jak „Alkohol i Narkotyki” będzie organizować na drogach cyklicznie.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny