3.9°C

Po raz ósmy o Puchar Burmistrza

17 czerwca 2021 09:05 | autor: redakcja/MUKS Gambit

Ruszyła ósma edycja Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. 12 czerwca w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 rywalizowało 28 szachistów z woj. lubelskiego i mazowieckiego.

Organizatorem cyklu czterech szachowych turniejów jest MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski, a głównym sponsorem firma ciastkarska Dr Gerard. Szachistów wspiera także międzyrzecki Bank Spółdzielczy.

Pierwszy turniej zdominowali szachiści z Mazowsza. Najlepszy był Dawid Dobosiewicz z MTSz. Mińsk Mazowiecki, który z dorobkiem 7,5 pkt. z dziewięciu partii zwyciężył także w klasyfikacji juniorów do lat 14. Drugie miejsce wywalczył Przemysław Stępniak, a trzecie Konrad Szczygieł.

W klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyła Michalina Wasiluk. Drugie miejsce zajęła Anna Oleksiuk, a trzecie Natalia Pawluczyk. Cała trójka reprezentuje MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski.

W klasyfikacji juniorów do lat 14 drugie miejsce zajął Jakub Prokopiuk z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego, a trzecie Krzysztof Dobosiewicz z MTSz. Mińsk Mazowiecki.
W klasyfikacji młodzików do lat 10 konkurencji nie mieli zawodnicy MUKS GAMBIT: Hanna Korpysz i Łukasz Oleksiuk.

Kolejny turniej odbędzie się 1 sierpnia w ZPO nr 3. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 9.45.