YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pobiegli w hołdzie Wyklętym

6 marca 2018 10:14:21 | autor: redakcja
Ponad 100 osób wzięło udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Międzyrzecu Podlaskim.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 (fot. Marek Wasiluk)

 

Bieg odbył się już po raz trzeci z inicjatywy wicestarosty Janusza Skólimowskiego, przy czym w tym roku Międzyrzec po raz pierwszy znalazł się na mapie ogólnopolskiego biegu "Tropem Wilczym". Dzięki temu uczestnicy otrzymali m.in. koszulki z podobiznami Żołnierzy Wyklętych, a na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale.

Bieg wystartował z ulicy Kościelnej, gdzie znajduje się mural poświęcony żołnierzom podziemia niepodległościowego. Zadaniem uczestników było pokonanie symbolicznego dystansu 1963 metrów (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Przy mecie na terenie ZST na nieco zmarzniętych biegaczy czekała gorąca grochówka, którą przygotowali strażacy z OSP Stołpno. Za organizację biegu oficjalnie odpowiadało Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich przy ulicy Warszawskiej. W szkole z tej okazji pojawiła się ekspozycja "Namioty Wykletych".

- Piękna, szczytna idea, piękna pogoda i piękni ludzie, którzy chcieli w ten sposób upamiętnić naszych bohaterów – podsumował Janusz Skólimowski. - Cieszę się, że było to ogólnodostępne i spotkało się z takim zainteresowaniem. Z pewnością za rok będzie nas jeszcze więcej - dodał. Wicestarosta dziękował wszystkim za pomoc w organizacji imprezy, szczególnie służbom mundurowym i strażakom z OSP Stołpno.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (6 marca 2018 22:36:54) WYBORY a nie grochowka autor: gość
    (6 marca 2018 22:35:05) 1963 m. Bieg na 1963m... Wiecej organizacji niz biegu. W nagrode medale oraz grochowka dla zglodnialych :)))))) autor: Mazzieh
    logo male