YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pobiegną Tropem Wilczym

9 lutego 2018 12:51:16 | autor: redakcja
Międzyrzec Podlaski znalazł się w licznej grupie miast, które Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych honorują poprzez organizację ogólnopolskiego biegu "Tropem Wilczym". Impreza odbędzie się 4 marca.

 

W 2013 roku grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, wzięło w niej udział 50 uczestników. Od 2015 roku bieg ma charakter ogólnopolski. W minionym roku wzięło w nim udział ok. 60 tys. uczestników z 281 miast, także poza gtranicami Polski (m.in Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago).

W Międzyrzecu Podlaskim organizatorami biegu są Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół Technicznych. Uczestnicy pokonają symboliczny dystans 1963 metrów (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek).

Zgłoszenia do udziału w biegu są przyjmowane telefonicznie (numer 83 371 20 15) do wyczerpania limitu 220 uczestników. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne!

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (13 lutego 2018 15:45:07) Bieg Tropem Wilczym zagościł w końcu w Międzyrzecu. To dzięki usilnym staraniom i wieloletnim zabiegom Pana Janusza Skólimowskiego mieszkańcy Międzyrzeca będą mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. O mały włos, a już rok temu Międzyrzec mógł dołączyć do współorganizatorów biegu. Niestety nie udało się. Na pocieszenie Pan Janusz zorganizował w 2017 roku międzyrzecki Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym uczestniczyła młodzież nie tylko z Międzyrzeca, ale także z wielu szkół z powiatu bialskiego. Gratuluję wytrwałości Panie Januszu i życzę dalszych sukcesów. autor: ZADOWOLONY
    logo male