YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pocztówki na 100-lecie

15 lutego 2018 19:26:37 | autor: Redakcja
Szesnaście pocztówkowych kart zawierających unikalne historyczne zdjęcia znalazło się w wydawnictwie przygotowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i 100 Rocznicy Krwawych Dni Międzyrzeca.

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów stowarzyszenia oraz opracowania wydanego w 1930 roku przez komitet budowy pomnika Bohaterów Miasta. Uwieczniono na nich zbiorową mogiłę poległych na terenie Parku Potockich oraz ich pogrzeb, zniszczony pałac i uroczystość odsłonięcia pomnika. Są także portrety kilku międzyrzeczan poległych podczas "krwawych dni".

Zbiór unikalnych pocztówek można kupić w księgarni "AZ" na ulicy Lubelskiej oraz w Zakładzie Zegarmistrzowskim Zbigniewa Lecyka na Placu Jana Pawła II.

W połowie roku Stowarzyszenie Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego planuje kolejne wydawnictwo zwiazane ze 100-leciem. Będzie to książka "Międzyrzecka droga do Niepodległości". Znajdą się w niej wszelkie informacje i fotografie związane z wydarzeniami z 16 listopada 1918 roku oraz budową pomnika Bohaterów Miasta.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male