YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Podarowali płyny do dezynfekcji

17 lutego 2021 13:22:18 | autor: Justyna Madan
W czwartek, 11 lutego, Krynica Vitamin, w ramach walki z koronawirusem, przekazała różnym instytucjom 31 palet, na których znalazło się 40 tysięcy półlitrowych butelek z płynami do dezynfekcji. Niemal 10 tysięcy płynów trafiło do miasta Międzyrzec Podlaski.

Krynica Vitamin przekazała 40 tysięcy półlitrowych butelek z płynami do dezynfekcji (fot. Krynica Vitamin)

Krynica Vitamin, środki dezynfekcyjne z linii HYGEAmed przekazała charytatywnie, w ramach walki z panującym wirusem. - Wśród obdarowanych znalazły się samorządy, domy pomocy społecznej, szkoły podstawowe, jednostki straży pożarnej oraz fundacje i stowarzyszenia. Środki trafiły do instytucji z województwa mazowieckiego, lubelskiego w okolicach zakładu produkcyjnego spółki w Dziadkowskiem-Folwarku na Podlasiu, a także z łódzkiego - wymienia Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Krynicy Vitamin.

- Pandemia koronawirusa to czas szczególny i trudny dla nas wszystkich, dlatego zdecydowaliśmy się pomóc. Przekazaliśmy płyny do dezynfekcji ponad dwudziestu instytucjom. To nasz wkład w walkę z epidemią Covid-19. Te środki przydadzą się w bieżącej pracy personelu, a także obsłudze osób odwiedzających instytucje publiczne – mówi Piotr Czachorowski, prezes Zarządu Krynicy Vitamin.

Ponad 40 tysięcy półlitrowych butelek trafiło do samorządów, w tym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, Urzędu Gminy w Drelowie, szkół podstawowych w Markach pod Warszawą, Rogoźnicy, Rzeczycy, Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej, NSP w Próchenkach. Domów Pomocy Społecznej w Siedlcach, Kozuli k. Białej Podlaskiej, Nowych Litewnikach, Domu Seniora Kaśmin. Straży pożarnej, w tym Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej, OSP i PSP w Łosicach. Harcerzy z Łodzi, Centrum Kultury w Izabelinie i fundacji Ofiaruj.pl, a także  stowarzyszenia Wspólny Świat z Białej Podlaskiej.

- Wiele obdarowanych instytucji rozdzieliło środki innym instytucjom potrzebującym mniejszej ilości środków ochrony osobistej - dodaje Kułakowski i wyjaśnia:  - Krynica Vitamin od lat działa na rzecz społeczności lokalnej. W 2020 roku wspieraliśmy szkoły, urzędy, placówki medyczne, a także OSP w powiecie łosickim, przekazując płyny do dezynfekcji, graliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Łosicach. Pod koniec ubiegłego roku przekazaliśmy dary dla Schroniska Azyl w Białej Podlaskiej w postaci m.in. 260 kg karmy dla psów i kotów.

Jedną z obdarowanych płynami placówek jest Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski. - Krynica Vitamin S.A. wystąpiła z propozycją przekazania płynów dezynfekcyjnych na zasadzie darowizny. Jedynym warunkiem był ich odbiór we własnym zakresie. Łącznie otrzymaliśmy 9 072 butelki płynu o pojemności 0,5 l każda, które w jednakowej ilości po 1296 sztuk zostały przekazane jednostkom miasta. Trafiły do Zespołów Placówek Oświatowych nr 1, 2 i 3, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi Andrzej Mironiuk, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Międzyrzec Podlaski. 


Krynica Vitamin przekazała płyny do dezynfekcji


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 lutego 2021 08:52:17) Podarek W sieci wartość jednej butelki to ok. 15-17 zł, czyli 40 tyś. butelek to jakieś 600 000 zł (w hurcie to pewnie o połowę mniej). Ciekawe ile środków samorządy i województwo wydają rocznie na ochronę wód Piszczki i Krzny? Pewnie krynica mogłaby lepiej zagospodarować tą "darowiznę" np zlecić niezależnemu laboratorium częste odcinkowe badania jakości wody obu rzek. Ciekawe, co by takie badania pokazały? Kto dolewa i jak bardzo? Takie badania mogliby zlecić również inni zainteresowani. Mieli by konkretne dowody i winnych. Możliwość domagania się konkretnych odszkodowań, jak są stratni. autor: gość
    (17 lutego 2021 17:40:40) Zrzutów do Piszczki nie robić i nie trzeba będzie podarków dawać! autor: gość
    logo male