9.4°C

Podium dla międzyrzeczan

24 lutego 2014 19:41 | autor: red.

Bardzo dobry występ zaliczyli młodzi szachiści MUKS Gambit w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików do lat 8 i 10 w Szachach Klasycznych.

Turniej rozegrano w dniach 22-23 lutego w Puławach. Tytuł mistrzowski w kategorii dziewcząt do lat 10 wywalczyła Patrycja Majczyna. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Ola Szyszko, która po emocjonującej dogrywce (P’15 1:1, P 3’+2’’ 2:0) pokonała Aleksandrę Górę z UKS Awans Żyrzyn.

Bezkonkurencyjny był Jurek Rzeńca, który nie przegrał żadnej partii (jedną zremisował) i zapewnił sobie tytuł mistrzowski w kategorii chłopców do lat 8. To dobry prognostyk przed jego występem w Finale Mistrzostw Polski Młodzików w Jastrzębiej Górze, który odbędzie się już za tydzień.

Siódme miejsce wywalczył w Puławach Wiktor Kukawski, który reprezentował MUKS Gambit w kategorii chłopców do lat 10. W rozegranym równolegle Otwartym Turnieju Szachowym HOSTEL OLIMPIC FIDE Patrycja Waszczuk zajęła piąte miejsce, a Mariusz Waszczuk był ósmy.

Info: K. Rzeńca