YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Podium dla uczniów z Szóstki

21 maja 2019 09:25:19 | autor: Anna Ostapiuk / KPP w Białej Podlaskiej
W finale XIX Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szóstce. Uczniowie wykazali się najwyższym poziomem wiedzy o zagrożeniach dla życia i zdrowia oraz sposobach ich zapobiegania, poprawiając swój wynik z roku ubiegłego.

Szóstka w finale XIX Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” (fot. KPP w Białej Podlaskiej)

W zmaganiach uczestniczyło 17 drużyn ze szkół podstawowych. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach. Rozwiązali test wiedzy składający się z 20 pytań, dokonali "Prezentacji Szkoły oraz Bezpiecznego Hasła", natomiast zadaniem trzeciej konkurencji było opracowanie „Gry Planszowej”, która pomoże zapoznać się i przyswoić zasady bezpieczeństwa na drodze, w Internecie nad wodą czy w domu.

Drużyny zaprezentowały wysoki poziom wiedzy prewencyjnej, a po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szóstce
II miejsce:  Szkoła Podstawowa w Sosnówce
III miejsce:  Szkoła Podstawowa im. Kajetana Sawczuka w Komarnie Kolonii

Zwycięska drużyna otrzymała rowery górskie, tablety, głośniki bluetooth oraz inne atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy oraz upominki.

Celem organizowanego już od 19 lat konkursu jest upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Finał konkursu, przeprowadzony pod patronatem Prezydenta Miasta, Starosty Bialskiego oraz Wójta Gminy Biała Podlaska, odbył się  17 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej.
 


Szóstka w finale konkursu wiedzy prewencyjnej


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male