YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Podziel się wspomnieniami

15 listopada 2019 17:17:58 | autor: Anna Ostapiuk
Dziś mija 103. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza, autora powieści "Krzyżacy", w której adaptacji filmowej zagrał wybitny aktor rodem z Międzyrzeca Podlaskiego, śp. Mieczysław Kalenik. Podziel się z nami wspomnieniami dotyczącymi aktora i jego bytności w Międzyrzecu. Może posiadasz zdjęcia? A może poznałeś go osobiście?

Henryk Sienkiewicz zmarł 15 listopada 1916 r. w Vavey. W rocznicę jego śmierci warto wspomnieć odtwórcę niezapomnianej roli Zbyszka z Bogdańca, Mieczysława Kalenika, który urodził się 1 stycznia 1933 r. w Międzyrzecu Podlaskim jako syn Jana i Aleksandry z domu Chmielewskiej. Ukończył Szkołę Podstawową nr 2 oraz Gimnazjum Ekonomiczno - Handlowe w Międzyrzecu Podlaskim. W 1959 r. rozpoczął zdjęcia do filmu "Krzyżacy". Kolejne role potwierdzały jego wspaniały talent, ale dla mieszkańców Międzyrzecczyzny na zawsze pozostanie Zbyszkiem.

Często odwiedzał swoje miasto rodzinne, w wolnych chwilach spacerował po okolicznych lasach, zbierał grzyby. Wspierał młodzież międzyrzecką działającą w grupie teatralnej przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Podziel się z nami swoimi wspomnieniami, opowiedz o wrażeniach ze spotkania z aktorem. Jeśli posiadasz zdjęcia uwieczniające osobę Mieczysława Kalenika podczas pobytu w Międzyrzecu i okolicach, przyślij je na adres redakcji redakcja@miedzyrzec.info, wspólnie stworzymy pamiątkową galerię.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male