YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Poeta pisze o aktorze

18 września 2013 18:33:32 | autor: mw
Ryszard Kornacki pracuje nad biografią Mieczysława Kalenika. Książka powinna ukazać się na początku przyszłego roku.

W 2000 roku Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne zorganizowało koncert poświęcony artystycznym dokonaniom Mieczysława Kalenika. Z tej okazji ukazała się mała książeczka poświęcona aktorowi. Jej autorem był Ryszard Kornacki. Teraz na jej kanwie pisze biografię.

Odtwórca roli Zbyszka z Bogdańca ze słynnej filmowej adaptacji „Krzyżaków”, w 2010 roku po śmierci żony wrócił z Warszawy do Międzyrzeca już na stałe.

- To bardzo miły, ciepły człowiek – rysuje postać aktora Ryszard Kornacki. - Kocha Międzyrzec, ludzi i przyrodę. Spotykamy się raz w tygodniu, rozmawiamy, zapisuję jego wspomnienia. I są to fascynujące spotkania, bo on na swojej drodze miał okazję spotkać wielu wybitnych, znakomitych ludzi.

„Tu są moje korzenie, tu jest moja dusza” – taki jest roboczy tytuł książki. Będzie w niej na pewno dużo wspomnień z lat dzieciństwa i młodości, spędzonych w Międzyrzecu.

- Rozmawiam z członkami jego rodziny i z ludźmi, którzy go znają – opowiada pan Ryszard. – Zbieram informacje o jego najbliższych. Między innymi o żonie Wiesławie Czapińskiej, która była krytykiem filmowym i pisarką. Wydała między innymi biografię Poli Negri oraz książkę, która mogłaby się znaleźć w kanonie lektur szkolnych „Magiczne miejsca literackiej Europy”.

Ryszard Kornacki z konieczności powoli zaczyna myśleć także o sponsorach, dzięki którym książka będzie mogła się ukazać: – Sądzę, że władze miasta nie odmówią wsparcia, liczę także na posła Franciszka Jerzego Stefaniuka, bo sam pisze i wydaje książki - mówi.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male