Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Pół miliona na rozbudowę biblioteki

25 lipca 2022 09:20 | autor: redakcja

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowanie w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025”. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację i rozbudowę biblioteki.

Celem programu jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych, poprzez: dostosowanie bazy infrastrukturalnej do współczesnych standardów obiektów użyteczności publicznej; stworzenie warunków lokalowo-technicznych do rozwijania kompetencji społecznych i kulturowych mieszkańców, w tym służących podnoszeniu ich kompetencji czytelniczych; zwiększenie poziomu atrakcyjności świadczonych usług bibliotecznych, w szczególności poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni i wyposażenie bibliotek.

Po ogłoszeniu wyników konkursu okazało się, że wniosek „Modernizacja i adaptacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim wraz z wyposażeniem” nie uzyskał dofinansowania. Wykorzystano jednak procedurę odwoławczą. Skutecznie, bo międzyrzecka biblioteka znalazła się w gronie 16 instytucji, których odwołania uwzględniono i przyznano pieniądze.

Dofinansowanie wynosi 502 665 złotych. Modernizacja biblioteki rozpocznie się już w tym roku. Powiększy się ona o nowe pomieszczenia, kosztem pracowni Miejskiego Ośrodka Kultury, które zostaną przeniesione do pałacu Potockich, po zakończeniu jego remontu. W bibliotece powstaną m.in. „specjalne strefy dla dzieci, młodzieży, seniorów”. Wyeksponowane zostaną bogate zbiory regionalne.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny