Policja nie otrzymała żadnych sygnałów ani zgłoszeń dotyczących mężczyzny, który rzekomo ma się obnażać przed dziećmi przy jednej ze szkół.
Policjanci nie otrzymali również zgłoszenia dotyczącego kradzieży torebki przy jednym z placów zabaw. W tym przypadku kryminalni potwierdzili jednak, że taki fakt miał miejsce.
- Policjanci dotarli do pokrzywdzonej i potwierdzili, że do kradzieży doszło 2 czerwca br. przy ulicy Kościelnej. Sprawca wykorzystał moment nieuwagi kobiety, która w trakcie sprawowania opieki nad dzieckiem pozostawiła torebkę na ławce bez nadzoru. Łupem sprawcy padło 50 złotych – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.
Pokrzywdzona zdołała samodzielnie odzyskać swoją własność, natomiast funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające w kierunku art. 119 KW („Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”).
- Przy tej okazji przypominamy, by nie pozostawiać wartościowych przedmiotów bez nadzoru. Często sprawcy obserwują potencjalne ofiary wykorzystując moment ich nieuwagi – mówi komisarz Salczyńska-Pyrchla.
Apeluje również, by w przypadku niepokojących sytuacji, które obserwujemy, swoje uwagi od razu przekazywać policjantom dzwoniąc na numer alarmowy. Pozwoli to na szybką interwencję. Jeżeli w danej sytuacji nie jest ona potrzebna, to można zgłaszać je również za pośrednictwem narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
«Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»
Copyright 2020 © Międzyrzec.info
Lokalny portal informacyjny