YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Policjanci oddali krew

8 czerwca 2017 09:53:52 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Krew stanowi najcenniejszy dar i nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego po raz kolejny uczestniczyli w akcji honorowego oddawania krwi. Aktywnie włączyli się w organizowane przez Zespół Szkół w Rogoźnicy działania. Wszystko działo się w ramach obchodów Dnia Rodziny i Dnia Dziecka.

Krew jest i zawsze była symbolem życia, zaś jej oddanie to dowód największej ludzkiej solidarności. Ostatnio tym cennym darem podzielili się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Policjanci włączyli się w obchody Dnia Rodziny i Dnia Dziecka organizowane przez Zespół Szkół w Rogoźnicy. Mundurowi wsparli działania rodziców i nauczycieli oddając krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Lublinie. W trakcie trwania akcji uczniowie szkoły mogli z bliska obejrzeć ambulans oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat niesienia pomocy potrzebującym w taki właśnie sposób.


Warto podkreślić, że nie jest to inicjatywa jednorazowa. Mł. asp. Jarosław Jaworski, mł. asp. Szymon Nurzyński i mł. asp. Sławomir Nestoruk oddają krew regularnie już od wielu lat, pomagając osobom potrzebującym, które niejednokrotnie przechodzą ciężkie operacje, ratujące ich zdrowie i życie.

Jak twierdzą lekarze, krwi brakuje szczególnie latem, gdy dochodzi do większej liczby wypadków związanych z turystyką oraz zwiększonym ruchem na drogach, czy pracami polowymi. Policjanci w codziennej służbie mają styczność z takim zdarzeniami i doskonale wiedzą, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało. Pamiętajmy, że każda oddana kropla krwi ofiarowuje drugiemu człowiekowi nadzieję powrotu do zdrowia.


Dzień Rodzinny i XVI Gminne Biegi Przełajowe


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male