YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pomagali tańcząc i śpiewając

7 maja 2018 16:32:07 | autor: Redakcja / ZPO1
24 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się XII Koncert Charytatywny, któremu przyświecało motto „Bogaty nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”. Zbierano pieniądze dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego.

XII Koncert Charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim (fot. miedzyrzec.info)

 

Koncert zorganizowali członkowie Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 z opiekunką Elżbietą Nóżką w ramach projektu gimnazjalnego. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Zbigniew Kot.

- Koncert jest już tradycją w naszej szkole. Corocznie organizujemy go, aby pomóc ludziom chorym, ubogim i potrzebującym. Od kilku lat robimy to w ramach projektu gimnazjalnego. W tym roku graliśmy dla dwóch wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego Dominika Goławskiego i Sebastiana Piesiaka – mówi Elżbieta Nóżka.

Wykonawcy wystąpili na scenie Kina Sława trzykrotnie: o godz. 9 dla szkół podstawowych, o godz 12 dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz o godz. 17 dla mieszkańców miasta.

W koncercie wzięli udział utalentowani uczniowie międzyrzeckich szkół. Wystąpili: chór z ZPO nr 1 pod kierunkiem pani Elżbiety Ostojskiej oraz wokalistki Joanna Łukasiewicz, Julia Domańska, Zuzanna Duda, Gabriela Turska, Alicja Petruczenko, Joanna Oponowicz, Julia Sowa i Maja Olszewska; zespół wokalny z ZPO nr 2 pod kierunkiem Cezarego Wocha; tancerze tańca towarzyskiego z ZPO nr 3 (Magdalena Jakubowicz i Karol Wolowik, Wiktoria Leszczyńska i Cezary Cap) oraz wokalistki (Wanessa Goman i Paulina Zając); Karolina Szaniawska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego; uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych - Sylwia Kieczka, Kinga Ignaciuk, Maciej Trojanowski i Julia Gil; Karolina Śledź z Liceum Ogolnokształcącego; Weronika Siliwoniuk i Kacper Rak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Utwory wokalne były przeplatane grą na akordeonie (Jakub Gadomski, Tomasz Szymański i Stanislaw Słonecki) oraz na pianinie (Pola Lesiuk i Lena Żebrowska) i flecie (Dominika Wysokińska). Trochę szaleństwa wprowadził na scenę taniec breakdance w wykonaniu Igi Czwerko, Łucji Niestoruk i Izabeli Chmielewskiej. Zachwycił występ "Sezamek" Hanny Paluszkiewicz. Pięknie zaprezentowała się schola z parafii św. Mikołaja pod kierunkiem Zdzisława Frydrychowskiego. Nie zabrakło gości spoza Międzyrzeca. Wystapił Miłosz Malczuk ze Stowarzyszenia "Wspólny Świat" z Bialej Podlaskiej, siostry Dominika i Wiktoria Bułhak z Tuliłowa oraz Marysia Kossak z Drelowa.

- Wykonawców było na pewno ponad stu, wszyscy zaprezentowali swoje talenty i przepięknie wyglądali na scenie – relacjonuje Elżbieta Nóżka. - Po zakończeniu koncertu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Mamy w Międzyrzecu naprawdę utalentowaną młodzież. Na dwóch częściach koncertu sala kinowa była wypełniona po brzegi, co mówi wyraźnie, że pomoc drugiemu człowiekowi nie jest nam obojętna - stwierdza.

Na finałowy popołudniowy koncert przybyli: burmistrz Zbigniew Kot, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Andrzej Mironiuk, Nadleśniczy Leszek Michalec, dyrektor MOK Andrzej Marciniuk, dyrektor ZPO nr 2 Grzegorz Kowalczyk i dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Jolanta Modrzewska.

Dyrektor ZPO nr 1 Iwona Orkisiewicz podziękowała wszystkim artystom i nauczycielom za zaangażowanie i wielkie serce. Swoją wdzięczność wyrazili również rodzice Dominika i Sebastiana, dla których zbierano pieniądze.

Efekty zbiórki to ponad 5 tys. zł, które wpłacono na konto Stowarzyszenia ,,Zrozumieć ich świat”. Ponadto anonimowy ofiarodawca z Międzyrzeca podarował nowy inwalidzki wózek spacerowy, który podczas koncertu przekazano mamie Agnieszki Leszczuk - uczennicy SOSW.

- Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu – mówi Elżbieta Nóżka. - Pani dyrektor Iwonie Orkisiewicz za wszelką pomoc i życzliwość, pani Elżbiecie Ostojskiej za wszelką pomoc muzyczną i pani Hannie Adamczyk za przepiękną i wymowną dekorację, siostrze Władysławie za pomoc za kulisami, dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury za udostępnienie sali kinowej i wszelką pomoc. Oczywiście nie może zabraknąć podziękowań dla uczennic, które koncert przygotowały w ramach projektu gimnazjalnego: Julii Węgrzyniak, Julii Mikołajczuk, Julii Michaluk, Alicji Petruczenko, Gabrieli Turskiej. Wykonały bardzo dużo pracy i zrobiły to z wielkim zaangażowaniem. To wspaniałe młode dziewczyny, które nie szczędziły wolnego czasu i poświęciły go, aby zrobić coś naprawdę szlachetnego. Wierzę, że to dobro powróci do nich ze zdwojoną siłą. Po koncercie były bardzo zmęczone, ale zadowolone i szczęśliwe. Koncert uważamy za udany, ale o pomocy innym ludziom nie możemy zapominać na co dzień - podkreśla.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male