YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Pomoc dla bialskiego szpitala

31 marca 2020 11:11:23 | autor: redakcja
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej otrzymał darowiznę od Polskiej Grupy Energetycznej na zakup środków ochrony osobistej i sprzętu. Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do włączenie się w ogólnopolską inicjatywę charytatywną „Zanurzeni w miłości”, która tym razem wesprze zakup dodatkowego respiratora dla bialskiej placówki.

fot. WSS Biała Podlaska

W bialskim WSS funkcjonuje Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, na którym przebywają osoby z podejrzeniem zakażenia koronowirusem. Placówka znalazła się na liście siedmiu szpitali, które otrzymały darowizny od Polskiej Grupy Energetycznej na walkę z koronawirusem.

„Otrzymaliśmy od PGE 206 tys. zł. Przeznaczymy je na zakup dodatkowych środków ochrony osobistej i sprzęt do walki z koronawirusem” - poinformował Adam Chodziński, dyrektor WSS w Białej Podlaskiej.

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do włączenie się w ogólnopolską inicjatywę charytatywną „Zanurzeni w miłości", która tym razem wesprze zakup dodatkowego respiratora dla bialskiego szpitala. Jak można pomóc?

Wpłać darowiznę na konto Fundacji SMS z Nieba:
38 1090 1711 0000 0001 4276 4188
w tytule wpisując: „Darowizna na RESPIRATORY”

Można skorzystać także z linków do szybkich płatności znajdujących się na stronie www.zanurzeniwmilosci.pl

Organizatorzy zapewniają, że 100 % wpłat zostaje przekazanych na zakup sprzętu. Inne koszty organizacyjne są pokrywane z funduszy własnych organizatorów i partnerów akcji.

***

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 77 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie bilans wzrósł do 2132 osób, z których 31 zmarło.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 z woj. wielkopolskiego, 11 z woj. małopolskiego, dziewięciu z woj. świętokrzyskiego, siedmiu osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. zachodniopomorskiego, trzech osób z woj. dolnośląskiego i trzech z woj. pomorskiego.

Nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie powiatu bialskiego.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male