YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pomóż niepełnosprawnym głosując

12 marca 2013 18:35:59 | autor: red.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Międzyrzeca uczestniczy w konkursie Fundacji „Rosa”. Do zdobycia jest pełne wyposażenie Sali Integracji Sensorycznej. Możemy pomóc głosując.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przeszedł pierwszy etap eliminacji i ma możliwość otrzymania pełnego wyposażenia Sali Integracji Sensorycznej w ramach projektu „Doświadczanie świata”, realizowanego przez Fundację „Rosa”. Do tego potrzebna jest jednak pomoc. Do 31 marca do północy każdy z nas może oddać jeden głos dziennie na międzyrzecki SOSW. Wystarczy wejść na stronę fundacji www.fundacjarosa.pl/konkurs, kliknąć na mapie na SOSW i zagłosować.

SOSW zaczął swoją działalność w lutym 2006 roku. Wówczas było w nim tylko 10 wychowanków, dziś jest 82. Z usług świadczonych przez Ośrodek korzystają dzieci, które z powodu swej niepełnosprawności nie mogą uczęszczać do przedszkola i szkoły o charakterze masowym.

Rozpoczęcie kształcenia odpowiednio wcześnie, jak też równoczesne prowadzenie rehabilitacji, znacznie zwiększa szanse osób niepełnosprawnych, dlatego w październiku 2006 roku utworzono zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. W jego skład wchodzą: pedagog, psycholog, logopeda, rehabilitant. Zajęcia prowadzone są indywidualnie z dzieckiem i jego rodziną.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male