YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Ponad 35 tysięcy na koncie WOŚP

3 lutego 2021 11:23:25 | autor: mw
Podczas 29. Finału WOŚP w Międzyrzecu Podlaskim uzbierano 35 119 złotych i 48 groszy.

29. międzyrzecki Finał WOŚP (fot. miedzyrzec.info)

Za organizację międzyrzeckiego finału odpowiadał sztab utworzony w Miejskim Ośrodku Kultury. W dniach 27–31 stycznia na facebookowej stronie MOK trwała licytacja, na której można było kupić gadżety WOŚP, biżuterię, vouchery na badania lekarskie i okulistyczne oraz różne przedmioty przekazane przez mieszkańców Międzyrzeca.

Najchętniej licytowano wyroby jubilerskie przekazane przez Pawła Krzewskiego. Zwycięzcy licytacji zapłacili za nie w sumie 3 650 zł. Z całej licytacji uzyskano kwotę 7 585 złotych.

Do działania włączyło się także Centrum Praktyk Artystycznych Art Ovo, które zorganizowało kiermasz rękodzieła oraz Międzyrzecka Grupa Biegowa z wydarzeniem „Morsujemy z głową”.

Na międzyrzeckich jeziorkach liczna grupa zwolenników lodowatych kąpieli najpierw zbierała pieniądze do puszek, a później wskoczyła do okazałego przerębla w kształcie serca, który wycięli w lodzie strażacy z OSP Stołpno. Rozgrzewkę przed kąpielą poprowadził mistrz świata w tajskim boksie Wiktor Waszczuk, a nad bezpieczeństwem morsów czuwała Międzyrzecka Drużyna WOPR.

Na ulicach Międzyrzeca w niedziele kwestowało blisko 40 wolontariuszy, którzy łącznie do puszek zebrali 26 504 złotych i 48 groszy. Pieniądze można było także „wrzucać” do internetowej eSkarbonki. Trafiło tam 1030 złotych. 


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male