YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Popisali się wiedzą o gminie

2 listopada 2017 18:06:52 | autor: redakcja / Sławomir Litwiniuk
26 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach już po raz 15 zorganizowano gminny konkurs „Gmina Międzyrzec Podlaski – wczoraj – dzisiaj – jutro”.

Do rywalizacji przystąpiło 17 uczniów z sześciu szkół gminy Międzyrzec Podlaski: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach oraz Szkoły Podstawowej w Tuliłowie. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 25 pytań dotyczących m.in. historii, położenia geograficznego oraz walorów przyrodniczych gminy Międzyrzec Podlaski.

Zwycięzców wyłoniła komisja sędziowska w składzie: Edyta Augustyniuk – nauczyciel PSP w Misiach, Marzena Przybyłowska – nauczyciel PSP w Rudnikach, Elwira Warpas – przedstawiciel Rady Rodziców PSP w Rudniach.

Zwyciężył Szymon Saczuk z PSP w Rudnikach. Drugie miejsce zajęła Anita Ignaciuk z PSP w Kożuszkach, a trzecie Agnieszka Komińczyk z PSP w Kożuszkach. Wyróżnienie otrzymała Milena Melaniuk z PSP w Halasach.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe od wójta Krzysztofa Adamowicza. Były również pamiątkowe dyplomy dla pozostałych uczestników konkursu. Kierownik Referatu Oświaty Monika Sierpień podziękowała nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Autorem pytań i koordynatorem konkursu był Sławomir Litwiniuk, a nad jego przebiegiem i organizacją czuwała dyrektor szkoły w Rudnikach Monika Swórska.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male