miasto Międzyrzec Podlaski

Porachunki z Legią

20 lutego 2016 11:10:53 | autor: redakcja
W sobotę (20 lutego) w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej rozgrywek siatkarskiej II ligi Huragan Międzyrzec podejmować będzie Legię Warszawa.

W listopadzie minionego roku w Warszawie gospodarze wygrali z zepołem Marcina Śliwy 3:1. Wpływ na wynik tego spotkania miały jednak okoliczności pozasportowe. Przypomnijmy jak opisywał to tygodnik Słowo Podlasia:

"Takiego festiwalu nienawiści i chamstwa, jaki nam zafundowano w stolicy Polski, jeszcze na meczach siatkówki nie widzieliśmy. Przypuszczamy, że banda znajdujących się na trybunach wyrostków pomyliła mecz siatkówki z meczem innej dyscypliny, bo wykonywane przez nich przyśpiewki były jakby żywcem wyjęte z piłkarskiego stadionu. Mało tego, wskutek ich działań w hali co kilka minut włączał się przeciwpożarowy alarm, całkowicie dezorganizując nam grę. Sam obserwator przyznał po spotkaniu, że z minuty na minutę coraz bardziej marzył o jak najszybszym jej zakończeniu – jednym głosem mówili po meczu międzyrzeczanie. Najwięcej oberwało się dziewczętom z klubu kibica Huraganu, w których kierunku co jakiś czas leciały butelki, papierowe kulki oraz rolki z kas fiskalnych."

Międzyrzeczanie z pewnością dobrze zapamiętali te wydarzenia i będą chcieli udowodnić na parkiecie kto potrafi lepiej grać w siatkówkę. Początek spotkania o godz. 18, w hali ZPO nr 3 przy ulicy Leśnej.