YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Pospieszalski wystąpił w Międzyrzecu i Radzyniu

2 października 2011 15:54:59
Popularny dziennikarz w miniony weekend spotkał się z mieszkańcami Międzyrzeca Podlaskiego i Radzynia. Prezentował fragmenty filmów, grał na gitarze i śpiewał piosenki Czerwonych Gitar oraz Voo Voo. I przede wszystkim opowiadał.

Jan Pospieszalski - muzyk, aranżer i kompozytor, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych

Pospieszalski spotkania rozpoczynał „Białym Krzyżem” Czerwonych Gitar, piosenką będącą swoistym hołdem dla partyzantów z okresu II Wojny Światowej. Później mówił o emocjach towarzyszących katastrofie smoleńskiej i następujących po niej wydarzeniom. Opowiadał o realizacji filmów „Solidarni 2010” oraz „Krzyż”.

Słuchacze wprost chłonęli informacje o sytuacji w mediach. A bohater spotkania ujawnił wiele szczegółów dotyczących masowych zwolnień i swoistych represji jakie dotknęły niezależnych dziennikarzy za rządów koalicji PO-PSL.

W Międzyrzecu Pospieszalski zaprezentował obszerne fragmenty filmu „Krzyż”. Natomiast w Radzyniu „Wolność i Solidarność 30 lat później”, filmową opowieść o zapomnianych bohaterach pierwszej „Solidarności”. Przypomniał, że ci ludzie walczyli z systemem dużo groźniejszym i byli w znacznie trudniejszej sytuacji od jak jest obecnie. - Wolność rodzi się najpierw w umysłach, wolności możemy uzyskać tyle ile jesteśmy w stanie sobie wyobrazić – przekonywał Pospieszalski.


Spotkanie z Janem Pospieszalskim w Międzyrzecu Podlaskim


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male