YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Powalcz o nagrodę wojewódzką - zaproszenie do gminnych eliminacji

19 lutego 2021 12:20:27 | autor: Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec Podlaski zachęca do wzięcia udziału w gminnych eliminacjach do II Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Prace zakwalifikowane przez samorząd zawalczą o wojewódzkie nagrody, a dodatkowo zostaną wyeksponowane w Izbie Pisanki Lubelskiej.

Aby wziąć udział w II Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną, zorganizowanego przez Beatę Mazurek - Posła do Parlamentu Europejskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej, należy przejść przez etap gminny. Konkurs skierowany jest do rękodzielników i twórców ludowych, artystów plastyków, członkinie kół gospodyń wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolną.

Pisankę wielkanocną lub palmę należy dostarczyć do sekretariatu Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokim najpóźniej do dnia 5 marca. Zakwalifikowane prace zostaną przekazane do etapu wojewódzkiego. 

Pisanki tradycyjne muszą być wykonane zgodnie z technikami tradycyjnymi wraz z dawnymi wzorami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny i jej subregionów. Pisanki współczesne muszą być zbliżone wielkościowo do naturalnej wielkości jaj (np. kurzych, gęsich, strusich). Materiały i technika wykonania jest dowolna. Palmy tradycyjne jak i współczesne nie mogą przekraczać wysokości jednego metra. Palmy tradycyjne muszą być wykonane wyłącznie z naturalnych surowców.

Kategorie konkursowe:
- pisanka wykonana techniką współczesną
- pisanka wykonana techniką tradycyjną
- palma wykonana techniką współczesną
- palma wykonana techniką tradycyjną

W każdej kategorii zostana wytypowani laureaci w trzech podkategoriach:
- dzieci i młodzież poniżej 15 roku życia
- młodzież od 15 roku życia i dorośli
- prace zbiorowe

Wyniki konkursu wojewódzkiego zostana ogłoszone w dniu 21 marca podczas wspólnej imprezy tradycyjno - obrzędowej na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej.

Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne na stronie GOK Międzyrzec Podlaski ⇒ Eliminacje Gminne.

____________________________
Źródło: GOK Międzyrzec Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male