Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
23.5°C
Kontakt
gmina Drelów

Powalczą o finał w Kazimierzu

17 maja 2023 20:06 | autor: Anna Ostapiuk
Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Drelowie 2022 (fot. Aleksandra Lewczuk)

Już w najbliższą sobotę w Drelowie będzie można posłuchać śpiewaków i muzyków ludowych, którzy w powiatowych eliminacjach powiatu bialskiego będą walczyć o możliwość występu w 57. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

20 maja o godz. 12:00 w Gminnym Centrum Kultury Drelowie zaprezentują się śpiewacy ludowi i muzycy z terenu powiatu bialskiego. Współorganizatorem przeglądu są Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych wezmą udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 28 maja o godz. 10:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej, ostatnim etapem będą zmagania ogólnopolskie w dniach 22-25 czerwca w Kazimierzu Dolnym. Tam artyści, oceniani przez jury, w którego składzie zasiądą znani etnomuzykolodzy, etnolingwiści, etnolodzy i folkloryści, będą walczyć w kategoriach: kapele, zespoły śpiewacze, instrumentaliści, śpiewacy, Mistrz i Uczeń o najwyższą nagrodę - statuetkę "Baszta".

Dla przypomnienia, w ubiegłym roku Zespół Śpiewaczy "Kalina" z Łózek przeszedł zwycięsko przez etap powiatowy, a podczas zmagań wojewódzkich otrzymał nominację do występu podczas 56. Festiwalu Folkloru Polskiego "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie zdobył wyróżnienie ⇒ "Kalina" wyróżniona w Bukowinie Tatrzańskiej .

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny