Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt

Powiat obiecuje inwestycje

29 stycznia 2014 16:22 | autor: red.

Termomodernizacja w Zespole Szkół Ekonomicznych i budowa chodnika w Berezie zostały ujęte w planach inwestycyjnych tegorocznego budżetu powiatu bialskiego.

W tym roku na inwestycje starostwo powiatowe planuje wydać 5,8 mln zł. Najwięcej na budowę dróg, chodników i przepustów - 3,7 mln zł. W budżecie znalazł się m.in. remont drogi Międzyrzec – Krzymoszyce - granica województwa (100 tys. zł), budowa chodnika w Berezie (100 tys. zł) oraz chodnik w Krzewicy (20 tys. zł).

Bardziej hojny powiat był w przypadku międzyrzeckich szkół. Za 392 tys. zł wykonana zostanie częściowa termomodernizacja Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz modernizacja dróg i dojść do internatu ZSE. 90 tys. zł przeznaczono na zagospodarowanie pozyskanej od miasta działki przy hali Liceum Ogólnokształcącego.

Te wydatki starostwo zamierza sobie zrekompensować sprzedając nieruchomości po Powiatowym Urzędzie Pracy i Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej. Zapisany w budżecie przychód z tego tytułu wynosi 800 tys. zł.

Pomimo trudnej sytuacji finansowej i zadłużenia sięgającego 11 mln zł, w budżecie nie zapomniano o wydatkach na promocję. Zarezerwowano na nie 600 tys. zł. Z tego kilka tysięcy trafi do Międzyrzeca i Drelowa na organizację imprez kulturalnych i sportowych. To rok wyborczy, więc radni powiatowi z pewnością będą bardzo aktywni przy wręczaniu pucharów i dyplomów.

2 tys. zł otrzyma Towarzystwo Przyjaciół Nauk na wydanie XLIII–XLIV tomu „Rocznika Międzyrzeckiego”.

Imprezy dofinansowane przez powiat bialski

Gmina Drelów

1700 zł: XIII Powiatowy Przegląd Teatrów Obrzędowych

700 zł: Powiatowy Przegląd Piosenki Pielgrzymkowej

1600 zł: Eliminacje Powiatowe do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu

Międzyrzec Podlaski

800 zł: XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. M. Konopnickiej

1000 zł: XIII Ogólnopolski Plener Malarski

3600 zł: Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej; Bieg Konstytucji; XVI Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu; IV Bieg Międzyrzeckich Jeziorek; Powiatowy Memoriał im. Ryszarda Golca w Piłce Nożnej; Memoriał im. Leszka Dulskiego w Tenisie Stołowym; Grand Prix Międzyrzecczyzny w siatkówce plażowej; Piknik Narciarski na igielitowym stoku narciarskim; Otwarte Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego Juniorów w Szachach

1000 zł: I Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Bialskiego i Burmistrza Miasta Międzyrzeca Podlaskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (8 lutego 2014 21:18)
  A ok dzięki za odpowiedź
  autor: Zainteresowany

  (2 lutego 2014 20:38)
  Zapewne chodzi o działkę na którym stał drewniany dom wyburzony po pożarze.
  autor: gość

  (2 lutego 2014 18:40)
  Liceum -działka
  Orientuję się ktoś o którą działkę chodzi czy położoną na terenie liceum (gdzie obecnie znajduje się boisko) czy już na ,,zewnątrz'' terenu boiska ?
  autor: Zainteresowany

  (30 stycznia 2014 09:27)
  Drohicka
  Z tego, co się orientuję, to owa ulica jest ulicą powiatową i do powiatu należy za nią odpowiedzialność!!! Podziękujmy "naszym" radnym powiatowym! :)
  autor: MC

  (30 stycznia 2014 00:00)
  MC a dlaczego powiat ma zajmować się ulicą Drohicką? To chyba do miasta należy. Trochę orientacji to i wybór radnych będzie bardziej świadomy.
  autor: gość

  (29 stycznia 2014 23:07)
  Ale kasa
  Jak mi wiadomo na Memoriał im. Leszka Dulskiego przyznano 150zł ze starostwa.
  autor: M-c

  (29 stycznia 2014 20:25)
  Brawo!!!!
  Super!!!! Kiełbasa pełną gębą się mleć będzie!!! :( niech by lepiej w końcu Drohicką się zajęli! :(
  autor: MC

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny