Powstanie nowa hala sportowa
Powiat Bialski otrzymał ponad 2 mln zł dofinansowania na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Nowa hala powstanie w miejscu starego asfaltowego boiska.
Otrzymane dofinansowanie pochodzi z Programu Olimpia, którego celem jest budowa przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.
- Budowa przyszkolnych hal Olimpia to jeden z flagowych projektów infrastrukturalnych Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach dwóch dotychczasowych naborów dofinansowaliśmy budowę 467 hal, z których będzie korzystać polska młodzież. Przeznaczyliśmy na to blisko miliard złotych i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – zapewnia minister Kamil Bortniczuk.
Na budowę hali przy ZST ministerstwo przekazało 2 320 000 zł. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku.
- Będzie to nowoczesna, wielofunkcyjna hala sportowa, która zastąpi dotychczasowe asfaltowe boisko. Na terenie naszego powiatu taka hala powstanie także w Wisznicach, a warto przypomnieć, że już niedługo oddamy do użytku halę sportową w Janowie Podlaskim – mówi wicestarosta Janusz Skólimowski. - Podejmując takie działania zarząd powiatu pokazuje, że rozwój infrastruktury sportowej jest ważny i potrzebny. Mam nadzieję, że powstające nowoczesne hale sportowe przyczynią się do zwiększonego zaangażowania w różnego rodzaju aktywności fizyczne, co będzie skutkowało lepszym zdrowiem i sukcesami sportowymi mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego i powiatu – dodaje wicestarosta.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Miasto z powiatem
Szkoły ponadpodstawowe są na terenie miasta także prośba jak najbardziej uzasadniona.
autor: Powiat z miastem tak to działa
Szkoły ponadpodstawowe są w gestii powiatu a nie miasta więc tę prośbę skieruj do starosty.
autor: gość
Sport
Otwórzcie sportowa szkole średnią pozdrawiam.Panie burmistrzu niech pan zrobi wreszcie coś dla młodzieży.
autor: Sportowiec Miedzyrzecki
Najczęściej czytane
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Podobne artykuły:
0
Gmina sięga po środki na modernizację budynku GCK
Podczas grudniowej sesji rady gminy wójt Piotr Kazimierski poinformował o planach modernizacji i rozbudowy siedziby Gminnego Centrum Kultury w Drelowie. Samorząd złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji, która da szansę przystosowania obiektu do współczesnych wymogów technicznych oraz do potrzeb rozwijającej się oferty kulturalnej.
43
Grzyb zrezygnował. Co zrobi Pietrosiuk?
Zgodnie z przewidywaniami zakończyła się „przygoda” Artura Grzyba z funkcją radnego powiatowego. Nie może on być radnym powiatowym i jednocześnie dyrektorem szkoły, której organem prowadzącym jest powiat. Miejsce Grzyba w radzie powiatu powinien zająć Romuald Pietrosiuk, ale jego sytuacja jest podobna. Musiałby wtedy zrezygnować z funkcji zastępcy dyrektora Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim.