YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Pożary w kotłowni i na żwirowni

12 marca 2021 09:59:08 | autor: redakcja
W dniach 8-9 marca strażacy z JRG Międzyrzec Podlaski gasili pożary w kotłowni na ulicy Radzyńskiej oraz na terenie kopalni kruszyw w Berezie.

Na ulicy Radzyńskiej pożar wybuchł w kotłowni budynku, w którym mieści się warsztat naprawy samochodów ciężarowych. Pracownicy zakładu podjęli próbę gaszenia ognia przy pomocy gaśnic proszkowych.

Po przybyciu na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, ratownicy wyposażeni w sprzęt OUO weszli do pomieszczenia, zlokalizowali źródło ognia i ugasili je. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono oddymianie przy pomocy wentylatora spalinowego.

Spaleniu uległa instalacja elektryczna i oświetleniowa, węgiel, drewno opałowe, piła spalinowa, makulatura i odpady plastikowe. Uratowano warsztat wraz z wyposażeniem. JRG w tej akcji była wspomagana przez OSP Śródmieście.

9 marca o godz. 15.49 strażaków z JRG wysłano do pożaru sit w urządzeniu do sortowania żwiru na terenie kopalni kruszyw w Berezie. W akcji wzięły udział 2 zastępy z JRG Międzyrzec Podlaski oraz zastęp z OSP Drelów.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu początkowo dwóch prądów wody na palące się elementy urządzenia. Po zlokalizowaniu pożaru podano jeden prąd piany średniej w celu dotarcia do wnętrza rur PCV oraz trudno dostępnych miejsc maszyny.

Po ugaszeniu pożaru sprawdzono wszystkie elementy kamerą termowizyjną, a te najbardziej nagrzane schłodzono wodą.

Przyczyną pożaru były prawdopodobnie prace spawalnicze, które prowadzono kilkadziesiąt minut wcześniej.

info/foto: KM PSP Biała Podlaska

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male