YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Poznajcie Żwirka

17 września 2020 10:08:34 | autor: redakcja
Marta Korolczuk zwyciężyła w konkursie na projekt maskotki Międzyrzeca Podlaskiego.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie „innowacyjnego projektu maskotki Międzyrzeca”. Projekt miał kojarzyć się z regionem i nawiązywać do „Legendy o Złotym, Srebrnym i Brązowym Żwirku” Krystyny i Ryszarda Kornackich („Czarna Róża. Baśnie i Opowieści z Podlasia”, 2005 r.).

W zwycięskim projekcie Żwirek Międzyrzecki przedstawiony został jako „ziarenko żwiru wydobyte z międzyrzeckich jeziorek”.

„Na głowie ma koronę nawiązującą do legendy o Złotym, Srebrnym i Brązowym Żwirku. Korona jest złota, wplecione są w nią pałki wodne, wysadzana jest kryształkami w kształcie podków (herb miasta). Jego rączki są niebieskie, co stanowi kolejne nawiązanie do herbu. Odblaski na oczach są w kształcie miasta widzianego na mapie” – czytamy w opisie na stronie Urzędu Miasta.

Zwycięski projekt posłuży do przygotowania prototypu miejskiej maskotki, która ma być wykorzystywana do promocji miasta.

Zwyciężczyni konkursu otrzyma nagrodę główną w wysokości 500 zł. Komisja konkursowa przyznała również pięć wyróżnień dla Adriana Daniluka, Anny Kozak, Witolda Modzelewskiego, Ewy Karwowskiej i Natalii Kościowskiej. Otrzymają oni nagrody pocieszenia.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (17 września 2020 11:10:15) - Dlaczego w gminie Międzyrzec tylko niektóre miejscowości będą miały darmowy internet? Ktoś wie? Mapa dostępna jest tutaj capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet autor: -
    logo male