YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Prawnicza porażka dr. Przemysława Litwiniuka

3 października 2011 21:34:36
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że uchwały o powołaniu dwóch komisji rady powiatu podjęto z rażącym naruszeniem prawa. To oznacza, że przewodniczący rady Przemysław Litwiniuk nie może w dowolny sposób proponować kto ma pracować w jakiej komisji.

Sprawa dotyczy powołania komisji budżetu i finansów oraz kultury, sportu i turystyki. Opozycyjny klub PiS zgłosił do pierwszej z nich Ryszarda Bosia i Marcina Duszka, a do drugiej Marka Uścińskiego i Jerzego Panasiuka. Przewodniczy Przemysław Litwiniuk z PSL nie uwzględnił jednak tych nazwisk w projekcie uchwały o powołaniu komisji.

Wymieniona czwórka zareagowała protestem do wojewody, ten zaś przekazał sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wyrok jest miażdżący dla Litwiniuka. Sąd uznał bowiem, że uchwały podjęto z rażącym naruszeniem prawa.

- Pan Litwiniuk na wyborczym plakacie reklamuje się hasłem: Dobry prawnik w Senacie, lepsze prawo dla ludzi. Nasuwa się pytanie czy to naprawdę dobry prawnik – pyta radny Marek Uściński. – Byliśmy przez pana Litwiniuka nagminnie obrażani i poniżani, przedstawiani jako pieniacze. Tymczasem to nam sąd przyznał rację. Nie wiem co kierowało i kieruje postępowaniem przewodniczącego, pycha czy arogancja – zastanawia się Uściński.

 
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (7 października 2011 15:34:37) popieram Każdy ma prawo pisać z błędami pod warunkiem, że nie bierze się za pisanie artykułów i prowadzenie portali :) autor: popieram
  (6 października 2011 22:45:47) Karierowicz... autor: gość
  (4 października 2011 23:06:52) razi mnie Razi mnie osobiście używanie przez pana Litwiniuka wszędzie tytułu dr - nawet na cukierkach wyborczych - czyżby to była konkurencja dla dr Gerarda? autor: magep
  (4 października 2011 18:52:58) ale jaja Baaaardzo dobrze może w końcu trochę obniży zadarty nos autor: gość
  (4 października 2011 08:35:49) dr alban:) pan dr he he, falstart na starcie panie alban :) autor: T.Z
  logo male